یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


به‌گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، بررسی آماری از نرخ ابتلای روزانه میان بخش‌های مختلف جامعه نشان می‌دهد ظاهرا کودکان در این دوره از همه‌گیری بیشتر مورد حمله ویروس منحوس قرار گرفته و نرخ بیماری میان آنها روند صعودی به خود گرفته است که این موضوع نگرانی برخی از کارشناسان بهداشت و درمان  از احتمال بروز کمبودهایی برای آنها را به دنبال داشته است.

کارشناسان بهداشت و درمان در این زمینه می‌گویند بررسی‌ها و تحقیقات نشان می‌دهد در پیک فعلی ویروس جهش یافته بیشتر کودکان را مبتلا کرده و تعداد موارد بستری در بیمارستان‌ها بخصوص در بخش اطفال افزایش قابل را نشان می‌دهد که اگر شرایط با همین روند ادامه داشته باشد به زودی موضوع کمبود تخت‌های آی سیو برای کودکان چشمگیر می‌شود.

به گفته این گروه افزایش ۸۰ درصدی موارد بستری و ابتلای کودکان در استان قزوین و البته اعلام کمبود تخت آی سیو مربوط به کودکان در استان خوزستان  شاهد مثالی‌هایی از این روند هستند که درصورت اتفاق در سایر نقاط کشور  می‌تواند به بحرانی نگران کننده برای والدین و البته افزایش روند همه‌گیری در سراسر ایران تبدیل شود.

این گروه معتقدند در شرایط فعلی بهترین راهکار برای شکست چرخه انتقال رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه و  تکمیل مراحل واکسیناسیون بخصوص دز یادآور برای بزرگسالان و انجام واکسیناسیون کودکان است.

استان کرمان/ ۵۰ درصد تخت‌های بیمارستانی پر شد

در شرایطی که ۱۷ شهرستان استان کرمان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند به گفته مسئولان۵۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان در حال تکمیل بوده و پیش‌بینی‌ها بر شیوع پیک اصلی بیماری در اسفند ماه است.

در این شرایط سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ تا ظهر روز قبل اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۴۵۶ مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۲۷۹ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۴۳ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۶۲ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۲۲ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۵۰ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۱۳۵ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: با فوت ۶ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان، مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۵ هزار و ۲۵۵ مورد رسیده است.

صحبتی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان دو میلیون و ۲۱۶ هزار و ۱۲ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را یک میلیون و ۹۶۴ هزار و ۱۶۶ مورد و در نوبت سوم ۶۷۳ هزار و ۹۱۲ دوز تزریق شده است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان خراسان رضوی/ ۲۰ درصد بیماران در مراکز درمانی بستری آی سیو هستند

 محمد پهلوان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس با بیان اینکه روند بیماران بستری در مراکز درمانی و همچنین بیماران بدحال در خراسان رضوی افزایشی است اظهارداشت: در حال حاضر ۲۲۶ بیمار بدحال مبتلا و یا مشکوک به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان تحت مراقبت قرار دارند که از این تعداد ۱۷۴ بیمار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند.

وی تعداد بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا بستری در مراکز درمانی استان را یک هزار و ۱۴۹ نفر اعلام کرد که از این تعداد ۸۶۶ بیمار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند .

پهلوان تصریح کرد: طی یک روز گذشته ۳۱۵ بیمار مشکوک و یا مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان خراسان رضوی بستری شدند که از این تعداد ۲۳۴ نفر متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس گفت: مراجعه به مراکز منتخب کرونا درمناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی یک روز گذشته به ۶۳۵ نفر رسید و یک هزار و ۱۸۰ نفر نیز بطور مستقیم به بیمارستان‌های زیر پوشش مراجعه کردند.

 پهلوان تاکید کرد: پیشگیری از وقوع موج ششم کرونا و مهار تبعات آن علاوه بر تکمیل و پوشش فراگیر واکسیناسیون به شدت نیازمند رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی در اجتماع از سوی آحاد مردم است.

وی با بیان اینکه تمامی مراکز بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی به بیماران در آمادگی کامل هستند؛  از عموم مردم خواست در صورت بروز علائم مشکوک به کرونا به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت منتخب کرونا و یا مراکز درمانی سطح یک و دو مراجعه نمایند و از حضور مستقیم به بیمارستان‌ها اجتناب کنند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس عنوان‌کرد: مراجعه مستقیم بیماران به بیمارستان‌ها ضمن ایجاد ازدحام مراکز درمانی، روند خدمات‌رسانی به بیمارانی که نیازمند اقدامات درمانی هستند را کند می‌کند.

استان هرمزگان/ ثبت ۳ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته

فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص آخرین آمار مرتبط با کرونا در این استان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته در استان هرمزگان سه مورد فوتی داشتیم و آمار فوتی های این بیماری در استان ۲۴۹۵ رسید.

وی در ادامه افزود: فوتی‌ها یک آقا و دو خانم در محدوده سنی ۵۳ الی ۸۷ ساله از بندرعباس و پارسیان و حاجی آباد بودند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: امروز با بستری شدن ۹۰ نفر جدید شمار کل بستری‌های کرونا در استان به ۳۶۷ نفر رسید. 

وی تصریح کرد: اکنون ۵۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی‌سی‌یو) بستری هستند و حال ۱۱ نفر از آن‌ها وخیم است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان بوشهر/ روند افزایشی نرخ ابتلا ادامه دارد

احمد یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته ۷۳ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند اظهار داشت: تست ۱۷ نفر از  بستری شدگان در بخش کرونایی مثبت اعلام شده است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از وضعیت نگران‌کننده شیوع بیماری کرونا در استان خبر داد و گفت: با افزایش بستری‌شدگان کرونایی در بوشهر بیش از ۴۷ درصد تخت‌های بخش کرونایی اشغال شد.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۲۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از مجموع موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی، ۶ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد.

یزدان‌پناه از فوت ۲ نفر از هم استانی‌های بر اثر بیماری کرونا خبر داد و بیان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۵۴ نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر لزوم انجام واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه بهداشتی خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۹۹ هزار نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

استان اصفهان/ ۹۴۳ مورد ابتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته

پژمان عقدک در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۴۳ مورد مثبت ابتلای قطعی گزارش شده است.

وی افزود: در همین بازه زمانی ۱۹۲۷ تست کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گرفته شده که از این میزان ۹۴۳ مورد مثبت اعلام شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر۱۱۷۹ بیمار کرونایی بستری هستند، گفت: در شبانه‌روز گذشته ۱۷۳ بیمار به بیماران بستری اضافه شدند و ۱۱۱ بیمار هم ترخیص شدند.

عقدک تصریح کرد: ۱۵۵ بیمار هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال وخیم‌تری نسبت به بقیه بستری‌ها دارند.

وی ادامه داد: ۹ مورد فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده که ۶ مورد آن قطعی و ۳ مورد مشکوک به کرونا بودند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به مجموع بیماران کرونایی بستری شده از ابتدا تا کنون، اظهار داشت: ۱۹۴ هزار و ۲۷۳ بیمار در اثر ابتلا به ویروس منحوس کرونا بستری شدند که از این تعداد ۱۳۰ هزار و ۵۲۰ نفر بهبود و ۶ هزار و۴۲۵ نفر فوت کردند.

وی ادامه داد: به مردم توصیه می‌شود هر چه سریع‌تر برای دریافت نوبت سوم واکسن اقدام کنند تا بیش از این شاهد موج انفجاری این ویروس منحوس نباشیم.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان ایلام/ ۱ فوتی و ۴۵۵ مورد ابتلای جدید

محمد کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام ، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار داشت: تاکنون تعداد ۷۲ هزار و ۷۶۹ نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی ۴۵۵ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۹۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت اخیر ۴۳ بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته‌ها ۶۸ هزار و ۳۴۷ نفر بوده است.

کریمیان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش شده و مجموع فوت‌شدگان ناشی از کرونا تاکنون یک هزار و ۱۸۴ نفر بوده است.

استان مازندران/ ۱۷ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی

تعداد شهر‌های قرمز کرونایی استان مازندران به ۱۷ شهرستان رسیده است و سه شهرستان هم در وضعیت نارنجی و دو شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

با بستری ۱۵۳ بیمار جدید کرونایی، مجموع بیماران مبتلا به کرونا در استان هزارو ۵۹ نفر شد. کرونا مرگ ۹ نفر دیگر را نیز در استان رقم زد.

 

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

استان فارس/ هر ساعت ۱۰ بیمار جدید بستری می‌شود

بنا بر آخرین تغییرات اعلام شده از سوی وزارت بهداشت نیمی از شهرستان‌‌های استان فارس در وضعیت پرخطر یا قرمز قرار گرفتند، ۱۳ شهرستان نیز در وضعیت نارنجی هستند و مابقی در وضعیت زرد قرار دارند.

بر این اساس ۱۷ شهرستان شامل آباده، اقلید، خرمبید، پاسارگاد، سرچهان، ارسنجان، زرقان، بیضا، شیراز، سپیدان، ممسنی، فسا، زرین دشت، داراب، لارستان، اوز و خنج در وضعیت قرمز قرار دارند.

همچنین شهرستان‌های نی‌ریز، بختگان، خرامه، استهبان، مرودشت، سروستان، کوار، خفر، جهرم، گراش، کازرون، کوهچنار و فراشبند در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های بوانات، رستم، فیروزآباد، قیروکارزین، لامرد و مهر نیز در وضعیت زرد قرار دارند. 

براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون یک میلیون و ۹۹۸ هزار و ۹۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده ۵۷۷ هزار و هشت بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون یک میلیون و ۶۷۰ هزار و ۲۰۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۹۰ هزار و ۹۰۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۲۷ هزار و ۸۸۸ مورد تست سریع انجام شده و ۸۶ هزار و ۱۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۳۷ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته هم اکنون هزار و ۲۷۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۹ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۵۷۴ نفر است.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۶۵۸ هزار و ۵۶۳ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۱۶ هزار و ۲۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۳۳ هزار و ۲۷۱ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۳۰۹ هزار و ۲۶۶ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

استان خراسان جنوبی/ ۶ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته

دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا در استان خراسان جنوبی گفت: روز گذشته از ۳۱۰ آزمایش جدید ۱۸۲ بیمار مثبت جدید شناسایی شد.

غلامرضا شریف زاده افزود: از این تعداد ۱۱۱ مورد از بیرجند، قاین و سربیشه هز کدام ۱۴ مورد، ۱۱ مورد از طبس، ۹ مورد از فردوس، ۷ مورد از سرایان، ۵ مورد از نهبندان، درمیان و بشرویه هر کدام ۴ مورد، خوسف ۳ مورد بودند و در شهرستان زیرکوه نیز موردی ثبت نشده است.

به گفته دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا در استان در حال حاضر ۲۱۷ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که از این تعداد ۱۲۳ نفر کرونا مثبتند.

شریف زاده گفت: از این تعداد ۱۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال ۶ نفر وخیم اعلام شده است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۶ مورد فوتی جدید ثبت شد که تعداد فوتی‌ها به یک هزار و ۳۰۹ نفر رسیده است.

دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا در استان خراسان جنوبی بیان کرد: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا روز گذشته ۵۶۷ هزار و ۹۸۸ نفر واکسن نوبت اول، ۵۱۳ هزار و ۰۶۹ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

 

 

 

درحال تکمیل… .

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , واکسن برکت ,

انتهای پیام/یمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.