دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز شمارش زمستانی پرندگان مهاجر در این استان خبر داد.

اسلام جاودان خرد با بیان اینکه به مدت پنج روز در بیش از ۱۷ سایت پرندگان آبزی و کنار آبزی استان شامل؛ رودخانه ها، سدها و تالاب های استان شمارش خواهند شد، گفت: همزمان با برنامه جهانی و کشوری سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبزی با هدف جمع آوری اطلاعات و آگاهی از تعداد و تنوع گونه ها و تغییرات جمعیت هر گونه، با همکاری اداره حیات وحش، یگان حفاظت و ادارات شهرستانی تابعه در سایت های پرنده پذیر، شمارش زمستانه آغاز شد.

وی افزود: هدف دوم از این سرشماری شناخت عوامل موثر در تغییرات جمعیتی و برنامه ریزی حفاظتی گونه های مهاجر زمستانی خواهد بود، ضمن آنکه  در این سرشماری منابع آبی، سلامت پرندگان نیز مورد بررسی و دقت قرار می گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در هفت شهرستان استان، حضور پرندگان مهاجر در تالاب ها، آبگیرها و زیستگاه های زمستان گذران مورد رصد، پایش و شمارش قرار خواهد گرفت. 

به گزاش ایسنا به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، جاودان خرد بیان کرد: باتوجه به شرایط جوی متفاوت امسال استان از مردم تقاضامندیم، همانگونه که در آئین اسلام اشاره و توصیه شده، پناه دهنده خوبی برای پرندگان و حیات وحشی باشیم که به ما پناه می آورند و در صورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده مراتب را به سامانه ۱۵۴۰ گزارش دهند.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.