یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ

شهریار نیوز:

 به گزارش روابط عمومی استانداری آذربیاجان شرقی، تراب محمدی  عصر چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان گفت: طرح هنرستان های در جوار صنعت که توسط دولت ارائه و تصویب شده، ارزشمند است و باید اجرایی شود.

محمدی به ظرفیت حوزه مس در استان اشاره کرد و گفت: آذربایجان شرقی در مقدار ذخایر مس قطب ملی و جهانی به شمار می رود به گونه ای که بیش از پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن ذخیره در مجتمع مس سونگون وجود دارد.

وی افزود: با توجه به این ظرفیت ها، شهرک صنعتی مس ایران در ورزقان تاسیس خواهد شد.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد: کارهای مطالعاتی و کارشناسی تاسیس هنرستان مس انجام و با شرکت مس هماهنگی های لازم انجام گیرد تا دانش آموزان نیز رغبت لازم برای ورود به این حوزه را داشته باشند.

محمدی گفت: در حوزه کشاورزی نیز که یکی از ظرفیت ها و نیازهای اصلی استان است، می توان هنرستان های در جوار صنعت برای ورود دانش آموزان به این بخش را تاسیس کرد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور شهید نگاه ویژه ای به آموزش داشت، ادامه داد: تمامی داشته های ما از آموزش و پرورش حاصل می شود و اگر بتوانیم دانش آموزان را از بعد آموزشی و تربیتی به شکل صحیح آموزش دهیم، مشکلی در جامعه نخواهیم داشت.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی به اوقات فراغت دانش آموزان نیز اشاره کرد و گفت: اوقات فراغت دانش آموزان دارای بعد آموزش مهارت و غنی سازی اوقات فراغت است که تمامی دستگاه ها باید در راستای غنی سازی و پر محتوی سازی آن همکاری و تعامل کنند.

محمدی ادامه داد: فرمانداران، شورای آموزش و پرورش را به طور مرتب تشکیل دهند و در اجرای اوقات فراغت دانش آموزان در شهرستان ها تلاش نمایند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.