یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پخبرورزشی –

امیرعباس واسعی؛ امروز فینال سوپرجام میان دو قهرمان لیگ و جام حذفی درسیرجان برگزار می شود. پرسپولیس با فولاد، دو تیم خوب با پیشینه قهرمانی که قراربود هردو نماینده ایران درلیگ قهرمانان آسیا باشند.

سوپرجام درتمام کشورهای دنیا جامی است معتبر که فتح آن ارزش زیادی دارد . آنقدر مهم که حتی بر سر زمان برگزاری این مسابقه غوغا راه بیفتد و پرونده‌های قدیمی هم از بایگانی بیرون کشیده شوند!  اما این فقط ظاهر کار است. واقعیت این است که همه چیز ما با همه چیز دنیا فرق دارد! ما از برگزاری سوپرجام چه می‌خواهیم؟ اصلاً یک قدم بالاتر، ازبرگزاری مسابقات فوتبال دنبال چه هستیم؟

تمام دنیا لیگ برگزارمی کنند تا به گردش مالی و اقتصاد بسیاری خانواده‌ها کمک شود. ستاره ها شناخته و تیم های ملی قوی ترشوند. اما در ایران مسابقه برگزار می‌کنیم که فقط برگزار کرده باشیم! تیم ملی ما هم از لژیونرها تشکیل می‌شود و ما فقط دورهم هستیم! در تمام دنیا پاداش مادی قهرمان سوپرجام بخش بزرگی از هزینه‌های یک تیم را پوشش می دهد و این پاداش خود انگیزه بزرگی است.

برای قهرمان جشنی می گیرند که خاطره  جمعی چند نسل می شود، از بازیکن و مربی تا هوادار. جشنی که درویترین افتخارات فوتبال آن کشور برگی قابل اعتنا و بررسی باشد. تمام تبلیغات و خدم و حشم یکی دو روز قبل و بعد بازی در خدمت این مسابقه است.

حالا شما کدام یک از این کارها را در فوتبال ایران می بینید یا برای همین بازی امروز دیده اید؟ پس سوپرجام هم برگزار می‌شود، درست مثل همین مسابقه استقلال – هوادار که معوقه بود و مسئولان خوش سلیقه همزمان با آن بازی ستاره های محبوب ۹۸ و بزرگان سرخابی را در ورزشگاه آزادی ترتیب داده بودند!منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.