یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پایسنا/آذربایجان غربی مدیرعامل سازمان منطقه ماکو از راه اندازی فروشگاههای زنجیره ای منطقه آزاد ماکو خبرداد.

حسین گروسی امروز ۱۹ دی ماه در دیدار مدیر مجموعه تولیدی، تجاری و سرمایه گذاری ترکیه افزود: راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای منطقه آزاد ماکو با هدف ارایه و فروش محصولات تولید شده در ماکو و سایر مناطق آزاد نیز یکی از برنامه های سازمان منطقه آزاد ماکو است که در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از امکان ثبت شرکت خارجی با تحویل زمین جهت سرمایه گذاری و همچنین سرمایه گذاری به صورت مشارکتی با سازمان منطقه آزاد ماکو خبر داد و گفت: مسیرهای ترانزیتی و کوریدورهای مهم شرق به غرب و همچنین شمال به جنوب میتواند در کنار تولید محصولات در منطقه می تواند نقش مکمل ایفا نماید.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو برای سرمایه گذاران صرفه اقتصادی دارد، افزود:‌ در منطقه آزاد ماکو تولید با کاهش ۳۰ درصدی هزینه ها به دلیل انرژی ارزان، ‌ نیروی انسانی توانمند و مواد اولیه مناسب و ارزان همراه است و همچنین امکان صادرات کالا به خارج از کشور به دلیل وجود زیرساخت های ترانزیتی منطقه جزو برگ برنده های سرمایه گذاری در این منطقه است.

وی اضافه کرد: منطقه آزاد ماکو بعنوان بزرگترین منطقه آزاد دنیا، می تواند بعنوان یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های لجستیک، کشاورزی، صنعت، معدن و گردشگری محسوب شود.

گروسی همچنین تولید در منطقه آزاد ماکو و ورود به فروشگاه های زنجیره ای ایران را پرسود عنوان کرد و اظهار کرد: با توجه به جمعیت ٨٠ میلیونی ایران و کشورهای اطراف که امکان صادرات ١٠٠ درصد کالاهای تولیدی وجود دارد، منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری است.

مدیرعامل سازمان منطقه ماکو در این جلسه همجواری منطقه‌ آزاد ماکو و نبود ویزا بین دو کشور ایران و ترکیه را مزیتی برای سرمایه گذاران دو کشور عنوان کرد و گفت: ‌کاهش هزینه های حمل و نقل محصولات و وجود مواد خام کافی در منطقه آزاد ماکو، مزیت مهمی محسوب می شود و می تواند موجب ایجاد شریان اقتصادی فعالی بین دو کشور در محدوده این منطقه باشد. وی افزود: این منطقه نقطه اتصال آسیا به اروپا بوده که می تواند هاب لجستیک کشور شود.

گروسی ادامه داد: وجود فرودگاه در منطقه که پروازهای خارجی آن در حال راه اندازی است نیز مزیت مضاعفی برای سرمایه گذاران محسوب می شود و محصولات تولیدی در ایران با تخفیف عوارض گمرکی به کشورهای آسیای مرکزی همراه است.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.