یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پبه گزارش خبرگزاری مهر، علی نصیری رئیس سازمان در نشست تقدیر از اعضای گروه مردم‌نهاد میراب در منطقه ۸، با اشاره به اهمیت نقش داوطلبان واکنش اضطراری محلات (دوام) در کمک به رفع بحران‌ها بر لزوم برنامه‌ریزی برای استفاده از توان نیروهای داوطلب در انواع بحران‌ها تاکید کرد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان این که بدون نقش مردم و حضور آن‌ها مدیریت بحران شدنی نیست، گفت: باید ملاحظات قانونی برای تسهیل اقدامات گروه‌های داوطلب را حل کرد و کمک حال گروه‌های داوطلب بود.

نصیری در ادامه این جلسه از وجود ١۵ کمیته تخصصی در سازمان مدیریت بحران شهر تهران خبر داد و با بیان این که در هر کمیته تخصصی باید یکی از اعضای گروه‌های دوام حضور داشته باشد، افزود: گروه دوام و میراب منطقه ٨ از فعال‌ترین نمایندگان دوام هستند که باید از آنها قدردانی کرد و همچنین زمینه آموزش تمامی داوطلبان گروه‌های دوام برای آشنایی با فعالیت میراب نیز باید فراهم شود.

وی با بیان اینکه ۸۸ درصد اعضا گروه دوام را بانوان تشکیل می‌دهند گفت: بایدگروه‌های داوطلب متخصص را هم فعال کنیم تا در کنار دوام مساجد و دوام مدارس، بتوان از ظرفیت آنها در مدیریت بحران استفاده کرد.

به گفته وی منطقه هشت به واسطه بافت فرسوده زیاد در محله‌های وحیدیه و زرکش در هنگام وقوع زلزله و سیل مستعد بحران است که باید با انجام اقدامات پیشگیرانه و تأمین تجهیزات مناسب، توانایی منطقه را افزایش داد.

در ادامه فاطمه تنهایی شهردار منطقه ٨ در جلسه قدردانی از نمایندگان گروه‌های دوام و میراب این منطقه ضمن قدردانی از فعالیت شهرداری تهران در سیل اخیر حومه تهران گفت: شهرداری تهران در راستای مسئولیت اجتماعی خود بسیار مناسب و ارزنده اقدام کرد.

تنهایی با تاکید بر حساسیت منطقه ٨ در حوزه آب گفت: در همین راستا مخزنی در مسیر آب مسیل باختر تعبیه شده است و از ذخیره آن برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌کنند.

وی عنوان کرد: همچنین مخزن امدادگران نیز در حال احداث است و سعی می‌کنیم از آب‌هایی که هدر می‌رود استفاده بهینه شود.

شهردار منطقه ٨ در ادامه از حضور پررنگ زنان در گروه‌های داوطلب خبر داد و افزود: پا به کار ترین نیروهای ما در گروه‌های دوام منطقه، زنان هستند.

در ادامه این جلسه، مراسم تقدیر و اهدای لوح به اعضای گروه داوطلب مردم‌نهاد میراب منطقه ۸ برگزار شد.منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.