جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پ


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تصاویر ماهواره‌ای که توسط ناسا منتشر شده تغییرات چشمگیری را در دریاچه «مید» بین سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۲۲ نشان می‌دهد و در حالی که سطح آب این دریاچه به پایین‌ترین میزان خود در بیش از ۸۵ سال گذشته رسیده، بخش‌های جنوب غرب آمریکا با خشکسالی سختی مواجه شده‌اند.

تصاویر ماهواره‌ای که توسط ناسا گرفته شده، نشان می‌دهد که بزرگترین مخزن ذخیره آب در آمریکا چگونه طی ۲۲ سال به شدت کاهش یافته است. این تصاویر سطح آب این دریاچه که بین دو ایالت نوادا و آریزونا قرار گرفته را در تاریخ‌های سوم جولای ۲۰۲۲ را با سطح آب با ششم جولای ۲۰۰۰ مقایسه می‌کند.

تصاویر جدید نشان می‌دهد بخش‌هایی از سواحل این دریاچه، زمانی که ظرفیت آن پر بوده، زیر آب قرار داشته در حال حاضر قابل رؤیت است. بر اساس گزارش منابع رسمی آمریکا، این دریاچه در حال حاضر تنها ۲۷ درصد ظرفیت کامل خود آب دارد.


تصویر گرفته شده توسط ناسا از دریاچه مید در سال ۲۰۰۰


تصویر گرفته شده توسط ناسا از دریاچه مید در سال ۲۰۲۲

 

زمانی که این دریاچه مملو از آب باشد، سطح آب آن به بیش از ۳۷۰ متر رسیده و بیش از ۳۵ میلیون متر مکعب ذخیره آب داشته است. بر اساس گزارش ناسا، آخرین باری که آب این دریاچه به حداکثر میزان دخیره خود رسیده در تابستان ۱۹۸۳ و ۱۹۹۹ بوده است.

سطح کنونی آب این دریاچه به ۳۱۷ متر رسیده است. این در حالی است که این دریاچه آب مورد نیاز ۴۰ میلیون آمریکایی در هفت ایالت را تامین می‌کند اما «اَبَر خشکسالی» اخیر که ناشی از تغییرات آب و هوایی بوده حجم آب این دریاچه را به پایین ترین سطح خود از سال ۱۹۳۷ رسانده و تامین آب این ایالت‌ها را با چالش مواجه کرده است.

در اوایل تابستان، در پی پایین آمدن سطح آب این دریاچه، بقایای اسکلت دو انسان در این دریاچه کشف شد. همچنین ماهی‌های خشک کشده بیشمار و قبرستانی از قایق‌های فراموش شده و به گل نشسته نیز در این دریاچه پدیدار شد.

انتهای پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.