جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پ


خبرگزاری فارس ـ گروه آموزش و پرورش: وزارت آموزش و پرورش روز گذشته یعنی ۱۹ ماه مبارک رمضان خبری را روی پورتال خود با عنوان «تعویق آزمون‌ها و امتحانات مدارس به بعد از ماه مبارک رمضان» منتشر کرد.

در این خبر به نقل از اطلاعیه مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی آمده است «به منظور بهره مندی دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی از فضائل ماه مبارک رمضان و لیالی قدر لازم است، مدارس برگزاری آزمون‌ها و امتحانات را به بعد از ماه رمضان موکول نمایند».

در ساعات پایانی روز گذشته خبری که در سایت یکی از خبرگزاری‌ها به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش منتشر شد مبنی بر اینکه «آن اطلاعیه اصلاح شده است و برگزاری امتحانات فقط در روز ۲۳ ماه رمضان ممنوع است».

این خبر در شرایطی در کانال های مختلف و سایت منتشر شده بود که تا ساعت ۱۲ ظهر روز ۲۰ ماه رمضان، همچنان روی پورتال وزارت آموزش و پرورش و پورتال مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، همان اطلاعیه اول بود.

خبرنگار فارس این موضوع را پیگیری کرد تا اینکه بالاخره در ساعت ۱۲:۱۴ امروز، محسن زارعی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با اشاره به اطلاعیه این مرکز در مورد تعویق آزمون‌ها و امتحانات مدارس به بعد از ماه مبارک رمضان، با اشاره به اینکه به منظور بهره‌مندی دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی از فضائل ماه مبارک رمضان و لیالی قدر، از مدارس خواسته شد تا برگزاری آزمون‌ها و امتحانات را به بعد از ماه رمضان موکول نمایند، اظهار کرد: «برگزاری امتحانات شبه نهایی و آزمون‌های سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی هماهنگ منطقه ای و استانی در ایام ماه مبارک رمضان مجاز نیست، اما ارزشیابی مستمر و آزمون‌های کلاسی، به استثنای روز دوشنبه ۵ اردیبهشت که مصادف با بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان است، کما کان انجام خواهد شد».

اکنون پرسش از مسؤولان آموزش و پرورش این است که چرا خبری که اصلاح شده است فقط در یک خبرگزاری منتشر شده که جالب است در آن خبرگزاری هم به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش درج شده است و تا این لحظه هیچ اطلاعیه اصلاحی منتشر نشده است.

نکته بعد این است که مگر تا پایان ماه رمضان چند روز آموزشی مانده بود که وزارت آموزش و پرورش، شبانه و بدون اینکه به بقیه رسانه ها اطلاع رسانی کند، خبر خود را اینگونه اصلاح کرده است؟!

نکته دیگر این است که در خبری که در ساعت ۱۲:۱۴ به نقل از رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی منتشر شد، اعلام کرده است که برگزاری امتحانات در ماه مبارک رمضان ممنوع است اما فقط امتحانات شبه نهایی و آزمون‌های سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی هماهنگ منطقه‌ای و استانی در ایام ماه مبارک رمضان مجاز نیست ولی ارزشیابی مستمر و آزمون‌های کلاسی، به استثنای روز دوشنبه ۵ اردیبهشت که مصادف با بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان است، کماکان انجام خواهد شد.

به عبارت دیگر در این خبر پذیرفته شده است که برگزاری یکسری امتحانات ممنوع است ولی یک سری امتحانات دیگر گرفته می شود که در خبر اصلاحی فقط اعلام شده است که برگزاری امتحانات فقط در روز ۲۳ ماه رمضان ممنوع است.

واقعا در وزارت آموزش و پرورش چه خبر است؟ چرا باید دانش آموزان و خانواده ها و فرهنگیان متحمل استرس و اضطراب شوند؟!

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.