جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پ


به گزارش خبرگزاری تسنیم از قدس اشغالی، شهرک‌نشینان صهیونیست با یورش به حریم مسجدالاقصی، مراسم تلمودی خود را برگزار کردند، راهپیمایی رقص پرچم آنها از «باب العامود» آغاز شد و در کوچه پس کوچه‌های بخش قدیمی قدس (قسمت عرب‌نشین شرق بیت المقدس) ادامه یافت.

بیت المقدس , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

یک فلسطینی ساکن قدس اشغالی به تسنیم می‌گوید: تا جایی که می‌توانیم «لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّهَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ» می‌گوییم(هیچ نیرو و توانى جز از سوى خداوند بلندمرتبه و بزرگ نیست). یک شهرک‌نشین با پایش به من لگد زد. اگر من او را کتک می‌زدم، من را جنایتکار می‌خواندند و بازداشت می‌کردند و مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند و به عنوان یک جنایتکار در میان یهودیان و همپیمانانشان معرفی می‌شدم. ما جز خدا کسی را نداریم، خدا با ماست و به جهان و هم‌چنین همه هموطنانمان در خارج از فلسطین می‌گوییم که وعده الهی نزدیک است؛ پیروزی نزدیک است و به امید خدا به زودی در مسجد الاقصی نماز جماعت را خواهیم خواند.

بیت المقدس , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

بیش از هزار شهرک نشین صهیونیست در ساعات اولیه صبح وارد حریم مسجدالاقصی شدند. ایتمار بن گَویر، نماینده پارلمان رژیم اسرائیل (کنست) نیز در این یورش شرکت کرد. در یک اقدام بی سابقه، شهرک‌نشینان صهیونیست مراسمی تحت آنچه «نیایش حماسی» می‌خوانند، برگزار کردند. مراسمی که رژیم اشغالگر صهیونیستی به مناسبت سالگرد اشغال شهر بیت المقدس و به ویژه حکومت بر بخش شرقی و قسمت‌های قدیمی شهر برگزار می‌کند.

شهروند دیگری به تسنیم می‌گوید: اتفاق عجیبی نیست از کسانی که قاتل پیامبران الهی بودند و آن‌ها را تکذیب کردند، عجیب نیست که بار دیگر به حریم مقدسات و مساجد و انسان تعدی می‌کنند، مسئله شگفت آور، این است که امت اسلام ساکت بماند. مردم قدس که خداوند آنها را برای محافظت از مسجدالاقصی انتخاب کرده است، تا حد توانشان به مقابله با این تجاوزات پرداختند.

بیت المقدس , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

نظامیان رژیم اشغالگر، شهروندان مسلمانی را که به عنوان مدافعان مسجدالاقصی عمل کردند، با شلیک گلوله و گاز اشک‌آور سرکوب و بیش از ۶۰ نفر را بازداشت کردند. درگیری‌ها آغاز شد و اهالی بیت المقدس در صحن‌های مسجدالاقصی و در کوچه‌های منطقه قدیمی با این راهپیمایی مقابله کردند. در خیابان صلاح‌الدین، راهپیمایی پرچم‌های فلسطین برگزار شد و حتی در برابر باب العامود، پرچم فلسطین برفراز پرچم های شهرک نشینان صهیونیست به اهتزاز درآمد.

بیت المقدس , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

یکی دیگر از فلسطینیان ساکن قدس اشغالی به خبرنگار تسنیم گفت: همانطور که بارها گفتیم، قدس پایتخت ابدی کشور فلسطین است. من از مردم می‌خواهم که به این پرچم افتخار کنند؛ چرا که نماد خون شهدا و رزمندگان تمام گروه‌هاست. پرچم ما، هویت ماست.

بیت المقدس , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

بیش از سه‌هزار نظامی و پلیس اسرائیلی برای حمایت از راهپیمایی شهرک‌نشینان صهیونیست در قدس مستقر شدند، همین موضوع به عقیده تحلیلگران، نشان می‌دهد رژیم اشغالگر در تلاش است تا آنچه را در طول سال‌ها از دست داده  است، اثبات کند: کنترل و حاکمیت بر قدس.

بیت المقدس , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

در حریم مسجد الاقصی، اشغالگران پرچم‌های رژیمی را برافراشتند که در نبرد شمشیر قدس سقوط کرده است. دستی پرچمی برافراشته و دست دیگر از هر سیلی که ممکن است از غزه وارد شود، می‌ترسد.

انتهای پیام/منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.