جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «سنگ‌های لق روی دیوار»، مجموعه داستان کوتاهی است از انتشارات الکترونیک صاد که مهین سماواتی، آن را نوشته است. این کتاب، تلاش می‌کند دغدغه‌ها و مسائل خاص زندگی نوجوانان را در قالبی داستانی برای آن‌ها مطرح کند.

مهین سمواتی در مجموعه داستان «سنگ‌های لق روی دیوار»، شش داستان با موضوعات مختلف برای رده سنی نوجوان نوشته است که هر یک از آن از زبان پسران نوجوان روایت می‌شود.

نقطه قوت این کتاب که در ۸۸ صفحه نوشته شده، این است که برخی از داستان‌ها، مانند داستان «سنگ‌های لق روی دیوار»، «بچه درخت» و «روسری اسبی» در روستا اتفاق می‌افتد.

شخصیت‌های اصلی «سنگ‌های لق روی دیوار»، در خانواده‌‌هایی که از لحاظ اقتصادی متوسط رو به پایین هستند، به دنیا آمده‌اند و دغدغه‌هایشان از جنس دغدغه‌‌های نوجوانان این قشر از جامعه است. مهین سماواتی تلاش کرده در این کتاب، کنش‌‌ها و واکنش‌‌های درونی و بیرونی شخصیت‌ها در مواجهه با اتفاقات زندگی را متناسب با روحیات پسران نوجوان مطرح کند.

مجموعه داستان «سنگ‌های لق روی دیوار» را محمدامین نیکمرد، ویراستاری کرده و مهدی کریم‌زاده، تصویرگر کتاب است.

لازم به توضیح است که جایزه لاک‌پشت پرنده فهرستی است از بهترین کتاب‌های هر فصل برای کودکان و نوجوانان. این کتاب‌ها را گروهی از نویسندگان، مترجمان و کارشناسان کتاب کودک و نوجوان با بررسی کتاب‌های هر فصل انتخاب می‌کنند.منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.