دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


سه کارشناس داوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره قضاوت سیدمهدی سیدعلی در دیدار پرسپولیس و استقلال به اظهارنظر پرداختند.

ابراهیم میرزابیگی: داور اشتباهاتی در خطا‌ها و اخطار‌ها داشت ولی در کل قضاوت خوبی را از سیدعلی شاهد بودیم. در دقیقه ۴، کمک داور اول مسابقه آفساید بازیکن استقلال را گرفت که در این صحنه مدافع پرسپولیس ، آفساید را پُر کرده بود و این تصمیم اشتباه بود.

در دقیقه ۸ یک برخورد طبیعی فوتبالی بین مهاجم استقلال و دروازه‌بان پرسپولیس رقم خورد که خطا نبود. دروازه‌بان در این صحنه کار خودش را انجام می‌دهد و یامگا با او برخورد می‌کند که هیچکدام مرتکب خطا نشدند.

در دقیقه ۱۴ باید آفساید یامگا گرفته می‌شد که این اتفاق رخ نداد. همچنین در دقیقه ۳۶ روی مهدی ترابی خطایی صورت گرفت که به اشتباه گرفته نشد. در صحنه‌ای دیگر توپ در پشت محوطه جریمه استقلال به دست عارف غلامی برخورد کرد. در این صحنه توپ ابتدا به پای بازیکن خورد و بعد به دستش که اینگونه صحنه‌ها هند نیست.

 در صحنه گل استقلال، شاید یکی دو بازیکن در آفساید بودند ولی بازیکن زننده گل (ژستد) در آفساید نبود و گل صحیح بود. بعد از این گل نیز یحیی گل‌محمدی به دلیل اعتراض و حمله به سمت داور به درستی از کنار زمین اخراج شد.

حیدر سلیمانی: در دقیقه ۸ در صحنه برخورد یامگا با دروازه‌بان پرسپولیس، گوهری قصد داشت توپ را بزند اما نه با پا و نه با دست هیچگونه خطایی روی مهاجم استقلال مرتکب نشد و دروازه‌بان سرجای خودش ایستاد. مهاجم استقلال هم می‌خواست پنالتی بگیرد و زیاد از حد پشتک زد؛ اما اصلا خطا نبود.

در دقیقه ۳۵ سیدعلی باید خطای مدافع استقلال روی مهدی ترابی را اعلام می‌کرد که این کار را انجام نداد و باعث اعتراض بازیکن پرسپولیس شد. در کل آوانتاژ در دستورکار سیدعلی نبود و همه توپ‌ها را خطا می‌گرفت.

نیمه دوم دو صحنه داشت؛ یک صحنه در دقیقه ۶۳ توپ به دست عارف غلامی برخورد کرد و داور ادامه بازی داد. دلیل داور هم این بود که توپ ابتدا به بدن بازیکن خورد و بعد به دستش برخورد کرد که تصمیم داور درست بود.

لحظه‌ای که گل استقلال به ثمر رسید، ژستد در آفساید نبود و گل به درستی به ثمر رسید. دلیل اعتراض یحیی هم آفساید نبود و دلیلش این بود که داور به او اجازه‌ تعویض نداد. اخراج یحیی گل‌محمدی درست بود و باید کمیته انضباطی در مورد حرکات گل‌محمدی تصمیم بگیرد. در کل سیدعلی قضاوت خوبی داشت و حتی در صحنه اعتراض گل‌محمدی به خوبی خونسردی خودش را حفظ کرد.

نوذر رودنیل: واقعاً آدم خجالت می‌کشد؛ فوتبال نیست و همه اعتراض می‌کنند. اخطارهای داده شده همگی درست بودند. در دقیقه ۸ برخورد یامگا با دروازه‌بان پرسپولیس به هیچ وجه پنالتی نبود اما در دقیقه ۱۶ مهاجم خارجی پرسپولیس (شرزود تمیروف) با آرنج به صورت بازیکن استقلال زد و باید اخراج می‌شد.

وی ادامه داد: در دقیقه ۳۶ سیلوا روی ترابی خطا کرد اما داور خطا نگرفت. در ابتدای نیمه دوم نیز برخورد توپ به دست مدافع استقلال پشت محوطه جریمه هند بود و باید کمک داور این صحنه را هند اعلام می‌کرد.

 در صحنه گل استقلال زننده ضربه در آفساید نبود و گل درست به ثمر رسید. اخراج گل‌محمدی هم به دلیل اعتراض کاملاً درست بود.

در زیر فیلم مربوط به دو صحنه سرنگونی یامگا در محوطه جریمه پرسپولیس و برخورد توپ به دست عارف غلامی را مشاهده می‌کنید. فیلم دوم نیز مربوط به گل تساوی استقلال است که درباره آفساید مورد نقد قرار گرفت.

 

دربی پایتخت , تیم فوتبال پرسپولیس , تیم فوتبال استقلال ,

 

دربی پایتخت , تیم فوتبال پرسپولیس , تیم فوتبال استقلال ,

 

 

 

انتهای پیام/منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.