دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات قدیانی رمان پلیسی «وحشت در خانه‌ی شماره ی۴» اثر رفیع افتخار در نوبت اول چاپ منتشر شد.

این کتاب با زبانی طنز برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله نوشته شده و اثری پلیسی، ماجرایی و معمایی است. پسری نوجوان به همراه خواهرش شخصیت‌های اصلی رمان «وحشت در خانه شماره ۴» هستند. با سرقت از خانه پدربزرگ و مادربزرگشان تصمیم می‌گیرند سارقان را دستگیر و در این زمینه با پلیس همکاری کنند.

پس از کش و قوص‌های فراوان پسر نوجوان اسیر تبهکاران می‌شود همانجا با بچه‌های دیگری که هرکدام اسیر سرنوشت‌های تلخ شدند آشنا می‌شود. به کمک هم تصمیم می‌گیرند از دام تبهکاران رها شوند.

رمان «وحشت در خانه شماره ۴» اولین رمان پلیسی معمایی رفیع افتخار است که برای نوجوانان نوشته شده است. 

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم:

«همانجا در بستنی فروشی رضا کم‌کم زبان باز کرد، محمد، به گمونم زندگی ما دو تا یک جورهایی شبیه به همه، یک کاغذ سفید بی نقطه، انگار یک روز آسمان سوراخ شد و من رو از اون بالا تف کردند رو زمین، با لگد پرتم کردند میون این همه آدم. چشم که باز کردم خودم رو توی چنگ این اسماعیل دیدم. یک ساز هم توی دستم بود، پادوی اسمال بوگندو. از وقتی یادمه دارم برای این بی مرام کار می‌کنم.»

رفیع افتخار متولد ۱۳۳۹ در تهران و کارشناس ارشد کشاورزی است. او تالیف و ترجمه برای نوجوانان را از سال ۱۳۶۹ آغاز کرده و تاکنون بیش از ۵۰ اثر برای کودکان و نوجوانان نوشته است.

«وحشت در خانه‌ی شماره ۴» در قطع رقعی و با قیمت ۲۷۰۰۰ تومان از سوی نشر قدیانی منتشر شد.منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.