یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


به گزارش خبرنگار ایمنا، دوازدهم اسفندماه سال گذشته بود که با اعلام باشگاه سپاهان آرات حسینی به آکادمی سپاهان پیوست. این باشگاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد آرات حسینی، کودک ایرانی که استعداد او پیش از این مورد توجه بزرگان فوتبال جهان از جمله لیونل مسی قرار گرفته بود، از این پس در آکادمی فوتبال سپاهان به فعالیت خواهد پرداخت. اما پس از چند ماه و همزمان با عقد قرارداد بین طرفین، انتشار یک استوری در صفحه اینستاگرام منسوب به وی اختلافات دو طرف را رقم زد و باعث مطرح شدن مسائل جدید در خصوص آرات حسینی شد.

مهدی حسینی (پدر آرات) که به اعجوبه فوتبال ایران معروف است هفته جاری جدایی فرزند خود از آکادمی فوتبال سپاهان را اعلام کرد و پس از آن حواشی بسیار عجیبی در رسانه‌ها و فضای مجازی به‌پا شد. او در صفحه شخصی که با نام آرات در فضای مجازی وجود دارد، نوشت: «با اینکه مجموعه سپاهان همه امکانات لازم در این مدت از هتل گرفته تا غذا و چندین زمین چمن با استخر و مشاور و به خصوص بهترین مربی، آقای سعید بیات، را در اختیارمان گذاشتند و همچنین آقای بصیریان مدیریت آکادمی اما ما شرایط موندن در اصفهان زیبا با مردمانی خونگرم را نداریم. برای همین خاطر متأسفانه باید بگم که از این لحظه قطع همکاری بین آرات و سپاهان رقم خواهد خورد. اما همیشه دوست‌دار هم خواهیم بود. همه پرسنل این مجموعه بهترین احترام را برای آرات و ما قائل شدند و از این بابت از همشون ممنونیم. می‌دونم آرات خیلی خیلی مربیشو دوست داره اما چاره‌ای جز خداحافظی برامون نیست.»

گلایه‌های عجیب پدر آرات از باشگاه سپاهان

پس از این صحبت‌ها پدر آرات حسینی در گفت‌وگویی با گلایه از باشگاه سپاهان گفت: ما از ابتدا هم قراردادی با سپاهان نبستیم اما با توجه به اینکه باشگاه سپاهان آن را اعلام کرد، ما هم مجاب شدیم استوری باشگاه را منتشر کنیم. به اصفهان رفتیم اما مسائلی که در ذهن من بود، برآورده نشد. سپاهان قرار بود خانه‌ای در اختیار ما قرار دهد اما مکانی که در اختیار ما قرار دادند طوری بود که مادر آرات حتی نمی‌توانست غذا بپزد و ما حتی ماشین لباسشویی هم نداشتیم. پس از مدتی یک مربی دیگر هم به آنجا آمد و ما اذیت می‌شدیم و از طرفی ما روی تغذیه آرات حساس هستیم و اصلاً غذای بیرون به او نمی‌دهیم و امکانات لازم را هم نداشتیم.

وی ادامه داد: من قصد داشتم باشگاه را از تصمیممان مطلع کنم، آن‌ها به ما گفتند فلان روز به شما جواب می‌دهیم؛ اما هر بار قرار را عقب انداختند و در نهایت هم من به صورت یک‌طرفه این تصمیم را گرفتم. قرار بود چهارشنبه به من جواب دهند اما گفتند پنجشنبه بیا و باز هم پنجشنبه گفتند درخواستت را بنویس و بعد از بازی سپاهان بیا. بعد از بازی دوباره گفتند درخواستت را بنویس که من هم گفتم شما را به خیر و ما را به سلامت. بعد از اینکه من این موضوع را اعلام کردم هم هیچ تماسی با من گرفته نشد.

از تمرینات سنگین پدر تا ادعای بسته شدن صفحات رشد آرات

پس از مطرح شدن این صحبت‌ها محمدعلی بصیریان، مدیر آکادمی سپاهان، صحبت‌های عجیبی را مطرح کرد و گفت: جان آرات حسینی در خطر است.

او حتی به تمرینات سنگین پدر آرات برای فرزندش اشاره کرد و گفت: چندین بار دیدیم که بدون هماهنگی با مربی و ما، هنگام صبح بچه را به ورزشگاه می‌آوردند و با او تمرینات هوازی کار می‌کردند، بدون این‌که به مربی بدنساز گفته باشند و با باشگاه هماهنگ کرده باشند. رفتارهایی که با این بچه داشتند، خطرناک بود و ممکن بود اتفاقی برای او بیفتد،. وقتی در قالب خود قرار نمی‌گرفتند. احتمال این‌که این مسئولیت (به خطر افتادن سلامتی آرات) به گردن باشگاه بیفتد، وجود داشت. این بچه گناه دارد. آرات تقصیری ندارد. این بچه پاک و معصوم و سالم، جز ورزش چیزی نمی‌خواهد اما از او استفاده ابزاری می‌شود.

وی درخصوص بسته شدن صفحات رشد این استعداد فوتبال نیز تصریح کرد: با فشارهایی که به آرات آمده صفحات رشد او بسته شده است. آرات بچگی و بازی‌گوشی نکرده و از نظر ذهنی با همه بچه‌ها کاملاً متفاوت است. من دلم برای این بچه می‌سوزد، آرزو داشتم در این باشگاه بود و به او خدمت می‌کردم. تمام تلاشم را کردم که هر کاری می‌توانم برای این بچه انجام دهم ولی مسائل پدرش اجازه نداد این همکاری شکل بگیرد. فشار تمرینی بالا باعث شده صفحات رشد بچه بسته شود. این بچه نیاز دارد تمریناتش تغییر کند تا بتواند رشد کند.

اما با وجود مطرح شدن مسائل مختلف به نظر می‌رسد تمام ابعاد این ماجرا هنوز روشن نیست و درهمین خصوص با سعید بیات مربی بدنساز باشگاه سپاهان که مدتی را با آرات حسینی به تمرین پرداخته گفت‌وگو کردیم. پس از این مربی محمد علی بصیریان مدیر آکادمی باشگاه سپاهان نیز صحبت‌های جدیدی را در مورد این استعداد فوتبالی مطرح کرد که آن را در ادامه می‌خوانید:

هدفم آموزش بود و به مسائل حاشیه‌ای کاری نداشتم

جزو نزدیک‌ترین نفراتی بودم که با آرات و پدر و مادرش در اصفهان در ارتباط بودم اما به‌هیچ عنوان به موارد حاشیه‌ای کاری نداشتم. پس از اینکه آرات به سپاهان آمد از باشگاه با من تماس گرفتند و اعلام کردند که از این پس شما مربی اختصاصی آرات هستید و همه‌جوره حواست به این پسر باشد. از همین‌رو درخصوص موارد فنی که مختص آرات بود با تمرکز کامل شروع به فعالیت کردم اما درباره بستن قرارداد و سایر حواشی که پیش‌آمد هیچ اطلاعی نداشتم.

خودم هم به پدر آرات گفته بودم در مسائل حاشیه‌ای دخالتی نمی‌کنم؛ من حتی در اینستاگرام صفحه‌شخصی هم ندارم و هدفم فقط آموزش است تا مواردی که از من خواسته شده را اجرا کنم. آرات نیز مانند بقیه بازیکنان تمریناتش را با من انجام می‌داد؛ وی مدتی دوران افت خود را سپری می‌کرد و به گفته پدرش از فوتبال به‌دور بود و همین فاصله‌ای که ایجاد شد در تمام زمینه‌های فوتبالی افت کرد.

بزرگنمایی رسانه‌ها در بسته شدن صفحات رشد آرات حسینی/ پسر قربانی رفتار پدر می‌شود؟

آرات می‌توانست در سپاهان پیشرفت کند و به موفقیت برسد

اما آرات پس از اینکه سپاهان آمد و باهم درحال تمرین بودیم روند خوبی طی کرد و نشانه‌هایی از همان آرات با استعداد و آماده به چشم می‌خورد. زمانی‌هم که آرات با تصمیم پدرش از سپاهان جدا شد شخصاً ناراحت شدم چرا که باشگاه از همان ابتدا به من گفته بود آرات در اولویتت باشد و دوست داشتم با این پسربچه کار کنم. او می‌توانست پیشرفت کند و به موفقیت برسد حتی پدرش نیز به‌دنبال همین بود.

درخصوص حاشیه‌هایی که به‌وجود آمد اطلاعی ندارم و نمی‌خواهم چیزی بدانم. حتی از اینکه آرات و سپاهان بایکدیگر قرارداد دارند یا خیر هم اطلاعی نداشتم و افرادی که در این زمینه با من صحبت می‌کردند نمی‌دانستم چه‌چیزی باید بگویم و ماجرا از چه قرار است. من فقط در بحث فنی کمک‌کننده بودم.

اصلاً نمی‌خواستیم آرات خارج از برنامه تمرین کند اما فایده‌ای نداشت

از طریق ویدئوها و یا مکان‌هایی که آرات تمرین می‌کرد می‌دیدم و به‌من خبر می‌رسید او جدای از برنامه‌هایی که با یکدیگر داشتیم به تمرین پرداخته و من واقعاً از این موضوع ناراحت می‌شدم. حتی خانواده آرات او را به زمین تمرین باشگاه می‌آورد و طبیعتاً باشگاه متوجه این اتفاق می‌شد. اصلاً نمی‌خواستیم آرات خارج از برنامه تمرین کند اما فایده‌ای نداشت.

مشکل بزرگی که همه خانواده‌ها دارند این است که تصور می‌کنند بچه‌ها می‌توانند با تمرین زیاد به شرایط ایده‌آل برسند درحالی‌که فوتبال حرفه‌ای اینگونه نیست و بچه‌ها در سن رشد هستند و باید برایشان تمرینات اصولی بگذاریم و بدانیم میزان و حجم تمرینات و همچنین میزان استراحت چه‌مقدار و با چه قواعدی باشد. چندین مرتبه آرات با پدرش تمریناتی که خارج از برنامه‌مان بود را انجام می‌داد.

بزرگنمایی رسانه‌ها در بسته شدن صفحات رشد آرات حسینی/ پسر قربانی رفتار پدر می‌شود؟

به‌جز برنامه اختصاصی‌مان، تمرینات اضافه‌ای به آرات داده می‌شد

البته مهدی حسینی (پدر آرات) می‌گفت برنامه‌هایی که شما در نظر گرفته‌اید تا در خانه انجام دهد را به او می‌دهم اما من تذکر می‌دادم که احتیاجی نیست تمریناتی که باید در منزل باشد را در مجموعه انجام دهید. این تمرینات باید در همان محیط خانه و بدون اضافه‌کاری اجرا شود و همچنین تاکید می‌کردم که من دو تمرین ساده از آرات می‌خواهم و نمی‌خواهم بیشتر تمرین کند و چیزهای دیگری با او یاد بدهید اما کار خودشان را می‌کردند و تائید می‌کنم به‌جز برنامه اختصاصی‌مان، تمرینات اضافه‌ای به آرات داده می‌شد.

باشگاه سپاهان فقط از من پیشرفت آرات را خواسته بود و به نکات‌فنی‌اش توجه کن اما اینکه طرفین به‌دنبال چه‌چیزی بودند را نمی‌دانم؛ ضمن اینکه هدف باشگاه سپاهان رشد و پیشرفت آرات بود. پدر او نیز باید به‌دنبال این هدف باشد. من اصلاً فکرش را هم نمی‌کردم راه آرات و سپاهان از هم جدا شود و باشگاه در همین روزهایی که حواشی به‌وجود آمد به‌من اطلاع داد که به توافق نرسیده‌اند و آرات از سپاهان جدا شد.

آرات باید تست‌های پزشکی را انجام می‌داد

آرات باید تست‌های پزشکی را انجام می‌داد. باشگاه سپاهان قرار بود این‌کار را در دستور کار بگذارد تا همه‌چیز مشخص باشد. سپاهان برای آرات کلاس‌های روان‌شناسی گذاشته بود و از دکتر وی خواسته بودیم با خانواده‌اش صحبت کنند و خودمان هم این‌کار را انجام می‌دادیم تا بلکه برخی فشارها از روی آرات برداشته شود تا طول رشد او مانند سایر بچه‌ها انجام بگیرد و میزان قد او به‌مانند بقیه بچه‌ها افزایش پیدا کند و خوشبختانه در مدت‌زمان حضورش در ایران و باشگاه سپاهان این اتفاق درحال رخ‌دادن بود. اما نیاز است تا با خانواده آرات صحبت شود تا بشود هدف اصلی که رشد این پسربچه بود را اجرایی کرد اما زمانی‌که فشارها بر روی بچه زیاد باشد پیشرفتی وجود نخواهد داشت.

اصلاً کاری به مهدی حسینی ندارم، می‌دانم به‌عنوان یک پدر وظیفه دارد به رشد پسرش کمک کند؛ به او نیز گفته بودم که هدف من، شما و باشگاه سپاهان آینده آرات است نه امسال و سال آینده. هدف این است که آرات بتواند در ۱۶ سالگی عملکرد خیلی‌خوبی داشته باشد و دیگر اینکه پدر آرات به‌دنبال استفاده ابزاری از وی و کسب درآمد بود را نمی‌دانم و فقط مسائل فنی به من ارتباط داشته و دارد.

آرات مقداری از لحاظ سرعت و چابکی دچار مشکل بود / روز گذشته نیز با تأیید باشگاه به پدر آرات مشورت دادم

باشگاه سرشار از بازیکنان مستعد است و بازیکنان زیادی در باشگاه وجود دارند که با ویژگی‌ها، مهارت‌ها و حالت‌های مختلف هم‌سطح یا حتی بالاتر از سطح آرات هستند و هرکدام از این بچه‌ها در یک مهارت قوی هستند. آرات نیز نسبت به خودش از زمانی‌که به سپاهان آمد و یک‌ماه‌ونیم اینجا بود پیشرفت داشت و می‌توانستیم شرایط خیلی‌خوبی را برایش رقم بزنیم. از لحاظ استعداد هم باید بگویم در باشگاه تمام فاکتورهایی که نیاز است و تست‌هایی که از همه بازیکنان گرفته می‌شود از آرات هم گرفته بودیم و تمام داده‌ها به‌صورت مکتوب در باشگاه وجود دارد. آرات مقداری از لحاظ سرعت و چابکی دچار مشکل بود که البته سرعت وی به ژنتیک مربوط می‌شد و امکان تغییر چندانی نداشت اما می‌توانستیم روی بهبود چابکی‌اش کار کنیم.

روز گذشته پدر آرات با من تماس گرفت و از من درخصوص فلان تمرینات از من مشورت خواست که چگونه آن‌ها را انجام دهیم؛ من برحسب وظیفه به‌عنوان کارمند باشگاه سپاهان با آقای بصیریان مدیر آکادمی تماس گرفتم و کسب تکلیف کردم که اجازه می‌دهید به پدر آرات مشورت دهم؟ که وی به‌من گفت هرکاری که جهت رشد و پیشرفت آرات از دستت برمی‌آید برایش انجام بده چرا که می‌خواهیم این بچه پیشرفت کند. حتی پدر آرات که برای ادامه راه و تمرینات از من مشورت می‌خواهد نیز مشخص است که دنبال رشد پسر خودش است و این یعنی تمام ما یک هدف را در سر داریم.

بزرگنمایی رسانه‌ها در بسته شدن صفحات رشد آرات حسینی/ پسر قربانی رفتار پدر می‌شود؟

بسته‌شدن صفحات رشد آرات را نه تائید می‌کنم و نه تکذیب!

من به‌عنوان مربی اختصاصی و مربی آمادگی‌جسمانی آرات تست‌های مختلفی از او گرفتیم و صحبت‌های زیادی انجام شده اما نمی‌توانم در رابطه با صفحات رشد آرات نظر بدهم. اما ماجرا از این قرار است که آرات در اروپا به‌علت کمبود آفتاب رشد زیادی نداشته و طی چندین سال با رشد کمی مواحه شده اما از زمانی‌که به ایران بازگشته بود از این لحاظ پیشرفت کرده بود. بسته‌شدن صفحات رشد آرات را نه تائید می‌کنم و نه تکذیب؛ اما آرات نسبت به سایر بچه‌های هم‌سن‌وسال خود متفاوت است و رشدش به‌دلیل فشار بالای تمرینات مانند دیگران نبوده است. البته باز هم یک متخصص باید در این زمینه نظر دهد اما بر اساس صحبت‌هایی که شنیده‌ام وضعیت رشد آرات عادی نیست و فکر می‌کنم ممکن است که واقعاً بسته شده باشد.

درخصوص مواردی که در روزهای اخیر وجود داشته از من سوالی نپرسید بهتر است چرا که همه این‌ها حاشیه‌اند و در رابطه با شرایط فنی آرات توضیح دهم بهتر است. اینکه بگویم پدر او دنبال جذب فالوور بوده و صفحات رشد آرات بسته شده صحیح نیست و من نقشی در این ماجراها ندارم.

پیروی صحبتی که با مهدی حسینی انجام دادم هدف تمام نزدیکان آرات باید این باشد که او بتواند رشد طبیعی داشته باشد و در کنار آن استراحت و تغذیه مناسبی داشته باشد. فکر نکنیم بچه‌ها فقط با تمرین‌کردن می‌توانند پیشرفت کنند، باید طبق سیکل طبیعی پیش برویم و تمرینات مدرن و مرتبط با رده‌سنی‌شان برای آنان بگذاریم و سعی کنیم مانند بقیه استعدادها با آنان برخورد کنیم. فشار اضافه باعث پیشرفت نمی‌شود و این مشکل در تمام خانواده‌ها وجود دارد، آن‌ها تصور می‌کنند بچه‌هایشان برای پیشرفت باید هر روز تمرین و با مربیان اختصاصی متعدد کار کنند اما پیشنهاد من نه‌تنها به پدر آرات بلکه به تمام خانواده‌ها این است که باید به‌صورت اصولی پیش برویم و عجله نکنیم. اجازه دهیم بچه‌ها از بچه‌بودن‌شان لذت ببرند و بچگی کنند و در کنارش به تمرین بپردازند.

در ادامه محمدعلی بصیریان مدیر آکادمی باشگاه سپاهان در صحبت‌های جدیدی از مدت کوتاهی که آرات حسینی در باشگاه سپاهان حضور داشته است می‌گوید:

به‌ما گفتند می‌خواهند آغاز فعالیت فوتبالی آرات از سپاهان باشد

درخصوص قرارداد میان آرات و باشگاه سپاهان این مسئله وجود دارد که پس از جلسه‌ای که در ورزشگاه نقش‌جهان جلسه برگزار شد و مطرح‌شدن صحبت‌ها، تصمیم بر این شد قرارداد را منعقد کنیم و بعد از عید امضا شود؛ اصلاً ما به‌عنوان چهره فوتبالی به وی نگاه نمی‌کردیم و استعداد فوتبالی نیاز به این دارد که فرد را تست کنیم و باتوجه به کلیپ‌هایی که دیده بودیم و خودشان هم عنوان کردند اینگونه به‌ما گفتند که می‌خواهند آغاز فعالیت فوتبالی آرات از سپاهان باشد. قبل‌تر فعالیت‌های ورزشی داشته اما فوتبالی نبوده و سپاهان مسئول این امر شد.

یک سوئیت دو خوابه برای خانواده آرات در نظر گرفتیم

البته باید در یک‌سری چارچوب این اتفاق می‌افتاد و پس از موافقت پدر آرات و خواسته‌هایی که دو طرف مطرح شد، توافقات شفاهی صورت گرفت. سپس در تعطیلات سال جدید به سفر رفتند و هنگام بازگشت گفتند یک مکانی را برای ما مهیا کنید. موقتاً خانواده آرات را در هتل بهارستان که جزو هتل‌هایی است که ورزشکاران حرفه‌ای و خارجی‌های ما در آن اسکان دارند. یک سوئیت دو خوابه برایشان در نظر گرفتیم و قرارداد نیز تنظیم و در هیئت‌مدیره مصوب شد، سپس تائیدیه‌حقوقی صورت گرفت اما هنگامی‌که قرارداد را جلوی آقای حسینی گذاشتیم وی برگه را امضا نکرد.

طبق عرف ۱۰ میلیون ماهیانه برای پدر آرات به‌همراه تهیه یک منزل و هزینه غذا در نظر گرفته شد

دیدیم توقع‌شان حرفه‌ای نبود و در طول این مدت کاملاً آنان را رصد می‌کردیم؛ ضمن اینکه تمرینات‌مات را برای آرات به‌سرعت شروع کرده بودیم زیرا پدر وی اصرار داشت او را از ورزش دور نیفتد و ورزشکار حرفه‌ای است. ما گفتیم بگذار بچگی‌اش را بکند اما قبول نکرد و پس از آن سعید بیات را به‌عنوان مربی اختصاصی وی منصوب کردیم تا اقدامات حرفه‌ای صورت بگیرد. هرگونه معاینات پزشکی و تجهیزات موردنیاز را برعهده وی گذاشتیم تا درخواست دهد و از سمت باشگاه سپاهان صورت بگیرد. برای آرات و خانواده‌اش جلسات روان‌شناسی برگزار کردیم، معاینات پزشکی و فعالیت اختصاصی آموزش فوتبال توسط آقای بیات آغاز شد تا پس از اینکه او را به تیم اضافه کردیم سرخورده نشود.

بزرگنمایی رسانه‌ها در بسته شدن صفحات رشد آرات حسینی/ پسر قربانی رفتار پدر می‌شود؟

قرار بود تبلیغاتی که در صفحه آرات منتشر می‌شود با باشگاه هماهنگ شود

تصمیم بر آن شده بود تا دو قرارداد امضا کنیم یکی با پدر آرات و یکی هم با خودش. قرارداد با آرات یک‌نوع قرارداد فدراسیونی بود تا بعدها نشان‌دهنده این باشد که وی در باشگاه سپاهان فعالیت فوتبالی و آموزشی‌اش را آغاز کرده است. قرارداد با مهدی حسینی هم برای مسائل مالی توافق شد زیرا نمی‌شد با آرات قرارداد مالی بست. چرا که درخواست حقوق ماهیانه و اسکان مبالغی مدنظر داشتند اما این را بگویم در رابطه با حقوق صحبتی بر سر رقم با ما نکرده بودند و طبق عرف ۱۰ میلیون ماهیانه برای پدر آرات به‌همراه تهیه یک منزل و هزینه غذا که از طربق باشگاه تأمین می‌شد در نظر گرفتیم. هزینه‌های مربی، آموزش، تسهیلات ورزشی و امکانات و مسائل مشاوره‌ای نیز از سمت سپاهان انجام می‌شد.

پدر آرات درخواست حقوق ۴۰ میلیونی و قرارداد ۷۰۰ میلیونی داشت!

از وی همچنین درخواست کردیم چنانچه قرار بود تبلیغاتی در صفحه آرات بگذارند با باشگاه هماهنگ باشند علتش نیز این بود که چون نام سپاهان مطرح بود نمی‌خواستیم باشگاه سپاهان زیر سوال برود و مطالبی بگذارند که در عرف و شأن سپاهان نباشد. جالب اینجاست آقای حسینی این درخواست ما را قبول کرد اما هنگام امضای قرارداد مدعی شد از صفحه بچه‌اش می‌تواند روزی دو سه میلیون کسب کند و سپاهان باید ماهی ۴۰ میلیون حقوق به من بدهد، ۷۰۰ میلیون بابت تغذیه و یک خانه ویلایی مبله هم به‌من تعلق گیرد. که ما متوجه شدیم وی نگاه‌های عجیبی دارد و می‌خواهد از بچه کسب‌درآمد کند و باتوجه به اقدامات دیگری هم که انجام می‌داد صلاح دانستیم این قرارداد منعقد نشود.

بدون هماهنگی باشگاه آرات را صبح‌ها پنج شش بار دور زمین فوتبال می‌دواندند

وقتی مربی در اختیار آرات قرار دادیم به خانواده‌اش اعلام کردیم تمام اقدامات باید با هماهنگی مربی‌اش باشد و مبادا کار اضافه‌ای در بحث تمرینات انجام دهید. چرا که این بچه در رشد است و باید به‌گونه‌ای فعالیت کند که فشاری به او وارد نشود و سیستم رشدی خودش را داشته باشد. منتهی بدون هماهنگی باشگاه آرات را صبح‌ها پنج شش بار دور زمین فوتبال می‌دواندند، یک روز مادر، یک روز پدر و یک روز دایی‌اش آرات را می‌آورد و ما از جاهای دیگر متوجه می‌شدیم‌. آرات عصرها که سر تمرین می‌آمد به او می‌گفتیم چرا اینقدر خسته‌ای؟ که می‌گفت من صبح فلان‌جا تمرین کردم و مهم‌تر اینکه دستش را روی قلبش می‌گذاشت و احساس خستگی عجیبی می‌کرد و گویا ناراحتی قلبی هم داشت.

با پدر وی صحبت کردیم و گفتیم شما حق نداری وقتی زیر نظر ماست کار اضافه‌ای انجام دهی که می‌گفت هنوز با هم قراردادی نبسته‌ایم؛ درحالی‌که ما می‌گفتیم قرارداد به کنار، سلامتی بچه شما مهم است. متوجه شدیم پدر آرات نگاه درستی ندارد و با این شرایط کنار نیامدیم.

درخصوص صفحات‌رشد آرات رسانه‌ها برزگ‌نمایی کردند!

باشگاه سپاهان حرفه‌ای است و اگر کسی مانند پدر آرات به فکر سوءاستفاده رسانه‌ای از سپاهان بود باید به عواقبش نیز فکر بکند؛ وی صحبت‌هایی انجام داد و چنین قصدی هم داشت اما فکرش را نمی‌کرد باشگاه سپاهان نسبت به این مسائل واکنش‌های منطقی نشان دهد و با کاری که او انجام داد زیر سوال رفت. هنوز خیلی موارد درخصوص آقای حسینی را نگفته‌ام و جایی بیان نکرده‌ام که صلاح باشگاه منجر شد دیگر ادامه ندهیم. این‌ها مسائل خصوصی یک خانواده است و به‌عنوان باشگاه حرفه‌ای آن‌ها را جایی عنوان نخواهیم کرد و لطفاً درخصوصش سوالی نکنید.

دلم برای آرات می‌سوزد، واقعاً گناه دارد؛ عاشق او بودم که چنین اعتماد به‌نفسی دارد و برای هر کاری تمام تلاش خود را می‌کند؛ حتی می‌خواستیم او را الگویی برای بچه‌های آکادمی انتخاب کنیم و یکی از دلایل آوردن آرات نیز همین بود.

درخصوص صفحات‌رشد آرات رسانه‌ها برزگ‌نمایی کردند؛ ما در رابطه با این موضوع عنوان کردیم صفحات‌رشد وی دچار آسیب شده و فشار بیش از اندازه ممکن است صفحات‌رشد آرات را ببند اما درحال حاضر صفحات‌رشد وی می‌تواند با تمرینات و اقدامات درست به حالت عادی بازگردد. این نکته را پدر آرات گفتیم که فشار بیش از اندازه صفحات‌رشد را دچار آسیب کرده و اجازه دهید رشد خودش را داشته باشد. اما اگر قرار بود این ماجرا تداوم داشته باشد حتی باوجود اینکه او از سپاهان جدا نمی‌شد هم اینکار را می‌کردم و درخصوصش به‌صورت علنی در رسانه‌ها صحبت انجام می‌دادم.

از یک طرف گلایه از یک طرف تشکر؛ ما کدام صحبت‌های پدر آرات را قبول کنیم؟

همان زمان که تست‌های پزشکی انجام گرفت این را متوجه شدیم اما جای ترمیم وجود داشت؛ اما خانواده آرات توجهی به این مسائل نمی‌کردند و مشکل این بود. با برنامه‌ریزی درست می‌خواستیم این ماجرا را حل کنیم و زمانی‌که پدر آرات کار خودش را می‌کند و خارج از هماهنگی و برنامه به وی تمرینات اضافی می‌دهد مشخصاً این مشکل برطرف نخواهد شد و من هم نمی‌توانم جلویشان را بگیرم. تمرینات هوازی و پرفشار اصلاً نباید برای بچه‌ها صورت بگیرد اما او نسبت به سایر بچه‌ها متفاوت پیش می‌بُرد.

آقای حسینی حتی هنگام جدایی آرات از سپاهان، از تمام امکانات و فعالیت‌های ما تشکر کرد و فردای آن روز حرف‌هایش را کاملاً برعکس جلوه داد. ما کدام صحبت‌های وی را قبول کنیم؟ وی می‌خواست از طریق باشگاه سپاهان خودش را بُلد کند و در رسانه‌ها مجدداً دیده شود.

آیا شخصی با مدرک سیکل می‌تواند به بچه‌های شش تا ۱۳ سال تمرین دهد؟

هر باشگاهی بخواهد با آرات وارد فعالیت شود دچار مشکل خواهد شد زیرا پدر وی تفکرات مناسب و حرفه‌ای ندارد که این دیدگاه به بچه ضربه سختی می‌زند. یک اینکه علم و مدرک را برای انجام تمرینات ندارد و ورزشکار هم نیست؛ آیا شخصی با مدرک سیکل می‌تواند به بچه‌های شش تا ۱۳ سال تمرین دهد؟ باتوجه به مسائل علمی و فیزیولوژی ورزش می‌توان بدنسازی را برای وی انجام داد و بدون شناخت رشد بچه حرکاتی انجام دهیم که او را دچار مشکل کند.

آیا خوب بود هیچ باشگاهی آرات را حمایت نمی‌کرد؟

به‌هیچ عنوان سپاهان در این ماجرا مقصر نبوده و نیست؛ ما می‌خواستیم از آرات حمایت کنیم و همین الان هم حمایت‌مان را از وی دریغ نمی‌کنیم اما آیا پدر او می‌گذارد این حمایت صورت بگیرد؟ خصوصاً برای آرات که در دنیا مطرح است و همین ایرانی بودنش باعث می‌شود تمام تلاش‌مان را برای کمک به وی انجام دهیم. آیا خوب بود هیچ باشگاهی آرات را حمایت نمی‌کرد که بعداً پدر وی بگوید هیچ‌کس از آرات حمایت نکرد؟ ما که جلو آمدیم.

گفته بودند می‌خواهیم یک‌سال بمانیم و سپس راهی بارسلون شویم

اینگونه به ما گفتند که آرات در انگلستان تا کلاس سوم درس خوانده اما در ایران باید از کلاس اول ابتدایی شروع به تحصیل کند. گفته بودند می‌خواهیم یک‌سال بمانیم و سپس راهی بارسلون شویم ما هم عنوان کردیم هر اقدامی باشد در این یک‌سال برای آرات انجام می‌دهیم. زمان آمدن آرات به ایران محدود بود و در این بازه هیچ اقدامی برای درس وی صورت نگرفت چرا که پدر وی مدعی بود می‌خواهند به اسپانیا بروند و همین مسئله باعث می‌شود باز هم به مدرسه برده نشود.

یقین بدانید در اروپا با پدر آرات برای فشارهایی که به بچه آورده برخورد شده است

ما هم چیزهایی شنیده بودیم که لیورپول و بارسلونا به‌علت مشکلات رشدی و جسمانی آرات او را قبول نکرده‌اند اما وقتی مدرک و سند نباشد نمی‌شود به آن استناد کرد؛ با این حال برای ما سوال بود کسی که می‌تواند خارج از کشور رشد کند چرا به ایران آمده و علت آمدنش نیز بررسی کردیم که پای خودشان است و بیان نکنیم بهتر است.

بزرگنمایی رسانه‌ها در بسته شدن صفحات رشد آرات حسینی/ پسر قربانی رفتار پدر می‌شود؟

پدر آرات همان‌طور که بچه‌اش را در رسانه بزرگ کرد حالا دارد به همان‌شدت به وی صدمه می‌زند

یقین بدانید در اروپا با پدر آرات برای فشارهایی که به بچه آورده برخورد شده و نسبت به این مسائل حساس اند. آرات را باید در هر شرایطی کمک کرد حتی اگر قرار بر این باشد که پدر و مادرش را مشاوره دهند؛ این بچه از نظر هوشی بسیار خوب است اما نمی‌خواهیم مسئله‌ای از سمت باشگاه‌ها و کشور ایران به آرات لطمه بزند. متأسفانه دیدگاه پدر آرات کاملاً نادرست است و مقصر این اتفاقات فقط و فقط شخص مهدی حسینی است. او همان‌طور که آرات را در رسانه بزرگ کرد حالا دارد به همان‌شدت به وی صدمه می‌زند.

قرار نبود حتی هزار تومن از قبال آرات نصیب سپاهان شود!

قرار نبود حتی هزار تومن از قبال آرات نصیب سپاهان شود. در ورزش حرفه‌ای موضوعی به‌نام حق‌آموزش وجود دارد که آن را در بازه‌زمانی سه‌-چهار ساله می‌شود تخصیص داد. اگر باشگاه سپاهان آرات را به اروپا ترانسفر می‌کرد قطعاً مبلغی عاید سپاهان می‌شد اما در قراردادی که تنظیم کرده بودیم چنین بند و ماده‌ای وجود نداشت. وقتی می‌گوید یک‌سال فقط خواهیم ماند دیگر ترانسفر معنی ندارد؛ مسئولیت‌های اجتماعی ما را مکلف می‌کرد که باید از آرات به‌عنوان استعداد بزرگ فوتبال حمایت کنیم اما قرار نبود هیچ‌گونه مبلغ مالی برای سپاهان آورده داشته باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.