یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، حامد افشاری رئیس دانشگاه آزاد واحد نوآور و فناور پردیس گفت: ما به دنبال این هستیم که ورود دانشجویان به اکوسیستم ناحیه نوآوری تسهیل شود، بنابراین تسهیلات و تخفیفاتی برای گروه های مختلف دانشجویی در نظر گرفته ایم.

وی در این باره گفت: واحد پردیس به عنوان تنها واحد فناور و نوآور دانشگاه آزاد که در مجاورت پارک فناوری پردیس واقع شده، نیازهای اکوسیستم فناوری و فناوری پردیس را شناسایی کرده و به دنبال تربیت نیروی انسانی این اکوسیستم است.

حضور رشته های بدون آزمون در واحد پردیس
وی ادامه داد: هم اکنون ۴۵ رشته دانشگاهی برای آن دسته از دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در واحد علوم و فناوری پردیس هستند را تدارک دیده‌ایم که بسیاری از این رشته ها بدون آزمون بوده و دانشجویان می‌توانند در این رشته‌ها ثبت نام کرده و در دانشگاه آزاد پردیس مشغول به تحصیل شوند.
استفاده از فضای کارآموزی در شرکت های دانش بنیان و فناور
افشاری تاکید کرد: در واحد فناور و نوآور پردیس دانشجویان بعد از گذراندن دوسال پایه دانشگاه، وارد فضای کارآموزی می شوند و به عنوان دستیار فناوری در شرکت های دانش بنیان مشغول به کار شده و مهارت لازم برای ورود به بازار کار را کسب می کنند.
امکان اشتغال در شرکت های عضو پارک فناوری پردیس
او ادامه داد: دانشجویان پس از ادامه تحصیل شان و در صورت حائز شرایط بودن، می توانند در این شرکت های دانش بنیان و فناور شاغل شوند و فضای اشتغال هم برایشان فراهم است. همچنین می تواند با استفاده از خدمات مدرسه کسب و کار و مرکز آموزش زبان های تخصصی که در دانشگاه برایشان فراهم شده خودشان نیز در آینده توانایی اشتغال زایی داشته باشند.
امکان تحصیل در رشته های مورد تقاضای پارک فناوری پردیس در واحد پردیس
افشاری هم چنین با اشاره به وجود برخی رشته های مورد تقاضای شرکت های دانش بنیان پارک فناوری پردیس و زیست بوم نوآوری و فناوری گفت: با تعریف این رشته‌ها مانند مهندسی پزشکی، مهندسی ساخت و تولید در دانشگاه آزاد واحد پردیس علاقه مندان می توانند با ثبت نام در این رشته ها در واحدهای تهران غرب یا تهران مرکز و پس از رسیدن به حد نصاب لازم در محل دانشگاه آزاد اسلامی پردیس به تحصیل بپردازند.

انتهای پیام/ ت ۴۶
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.