چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پایسنا/کردستان سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان از بی سوادان و کم سوادان ۱۰ تا ۴۹ سال استان خواست برای آموزش در کلاس‌های سواد آموزی ثبت نام کنند و افزود: ثبت‌نام بی‌سوادان و کم‌سوادان کردستانی تا نیمه اول اسفند ادامه دارد.

غلامعلی کرمی نیاز امروز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق، مدارس و آموزش دهندگان مستقر در نقاط شهری و روستایی، آماده ثبت نام از سواد آموزان هستند و با توجه به تاخیر صورت گرفته در برنامه زمان‌بندی ثبت نام، این افراد تا ۱۵ اسفند سال جاری فرصت دارند ثبت نام کنند.

وی سهمیه سال جاری استان برای پوشش دوره‌های سوادآموزی را ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر اعلام کرد گفت: از این تعداد پنج هزار نفر برای پوشش دوره سوادآموزی، چهارهزار نفر برای دوره انتقال و سه‌هزار و ۸۰۰ نفر برای دوره تحکیم در نظر گرفته شده است.

سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: این معاونت در نظر دارد بر اساس شیوه‌نامه مدیریت و راهبری فعالیت‌های سوادآموزی ابلاغی سازمان نهضت سوادآموزی، با مشارکت شرکا و دستگاه‌های همکار و بهره‌گیری از ظرفیت درون و برون سازمانی، نسبت به جذب و آموزش جامعه هدف اقدام کند.

وی با بیان اینکه مهمترین اولویت کاری فعلی این حوزه، شناسایی، جذب و ثبت نام و آموزش سواد آموزان است، اظهار کرد: تحقق این هدف نیازمند عزم عمومی است ضمن اینکه همدلی مجموعه باعث پیشبرد برنامه‌ها خواهد شد.

کرمی نیاز با اشاره به اینکه در سال جاری کلاس های سوادآموزی به شیوه تلفیقی برگزار می شود، از مردم خواست افراد بی‌سواد و کم‌سواد را برای ثبت نام به کلاس های سواد آموزی هدایت کنند تا با همکاری دستگاه‌ها و تلاش آموزش دهندگان و دست اندرکاران امر، سهمیه پوشش ابلاغی در دوره های سواد آموزی محقق و بی سوادی در سطح استان ریشه کن شود.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.