پنجشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم،  یک کانال مربوط به بعضی طرفداران احمدی‌نژاد در چند روز اخیر مطالبی را درباره فردی به نام کاترین پرز شکدم منتشر کرده و گفته که او نفوذی اسرائیلی‌ها در برخی نهادهای ایران بوده است. استناد این کانال در این زمینه یک یادداشت کاترین شکدم در وبلاگ یک سایت اسرائیلی آن هم مربوط به ۳ ماه قبل است. اینکه چرا بعد از ۳ ماه کانال احمدی‌نژادی یاد این مطلب می‌کند، با توجه به اتفاقات دو سه هفته اخیر، می‌تواند معنادار باشد که درباره آن می‌توان مستقلاً‌ در مطالب بعدی نوشت.

امّا مسئله مهمتر اضافات و تحریفات و دروغ‌هایی است که کانال احمدی‌نژادی به مطلب کاترین شکدم اضافه می‌کند و همین موضوع جهت‌دار بودن و ارتباط آن به اتفاقات چند وقت اخیر را تقویت می‌کند.

شکدم در متنش توضیح می‌دهد که اولاً پاسپورتش فرانسوی بوده و ثانیاً پیشتر با یک مسلمان یمنی ازدواج کرده و برای همین کمتر نسبت به او شک و شبهه ایجاد می‌شود. با این حال آنچه شکدم در ارتباط با برخی رسانه‌های ایران انجام داده صرفاً مصاحبه‌هایی با عنوان یک تحلیلگر اروپایی علیه عربستان و اسرائیل و آمریکاست. در مصاحبه‌ای که برای راشاتودی گرفته هم باز موضع جمهوری اسلامی منتقل شده است.


مطالب کاترین شکدم در بلاگ خود در سایت اسراییل

اینکه شکدم درحال حاضر با رسانه اسرائیلی همکاری و داستان‌هایی درباره حضورش در ایران تعریف می‌کند و یا می‌سازد قاعدتاً محکوم است؛ هرچند مشخص نیست که او چه انگیزه‌ای دارد. برخی که او را می‌شناسند تحلیل می کنند که به احتمال زیاد شکدم می‌خواهد پروژه فرصت‌طلبانه اقتصادی خود که در ایران ناکام ماند را حالا در رژیم صهیونیستی پیش ببرد.

با این حال کانال احمدی‌نژادی قصه‌های عجیب و غریب جالبی راجع به او بافته و ظاهراً سعی دارد کاری که او نتوانسته علیه جمهوری اسلامی پیگیری کند را خودش به عنوان یک پروژه سیاسی ادامه دهد.

این  کانال مدعی دیدار برخی شخصیت‌ها با کاترین شکدم شده و بعضاً آنها را مسئول سایت Khamenei.ir معرفی کرده درحالیکه هم این مسئولیت و هم این دیدار از اساس دروغ محض و توهّم است و جالبتر اینکه در متن شکدم هم چنین مدعایی وجود ندارد! ظاهراً این کانال بدش نمی آید دروغهایی که علاقه به گسترش آن دارد را به شکدم نسبت دهد و یا از این پس سخنان خود را در اقدامی مشترک از زبان او بگوید.

همچنانکه پیشتر نیز در تسنیم نوشته شد، بررسی سابقه و ماهیت این فرد به عهده نهادهای امنیتی بوده و هست و رسانه وظیفه‌ای برای اقدامات اطلاعاتی از این جنس ندارد، اما جالب این است که کانال مذکور مصاحبه‌های ساده‌ای که آنهم در راستای مواضع خود رسانه‌ها و علیه رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی و آمریکا انجام شده را نشانه نفوذ می‌خواند!

مشخص نیست این کانال احمدی‌نژادی از مصاحبه علیه عربستان و اسرائیل ناراحت شده که آن را نشانه نفوذ می‌خواند و یا آنقدر برای ضربه زدن به دیگران عجول و یا در دفاع از برخی رادیکال‌ها سراسیمه است که این چنین خود را از هول حلیم به دیگ کارپردازی برای اسرائیل می‌اندازد.

البته خدمت برخی اطرافیان انحرافی احمدی‌نژاد به رژیم صهیونیستی امر بی‌سابقه‌ای نیست. یکی از مهمترین دلایل ایجاد شکاف بزرگ میان بدنه مردمی و حزب‌اللهی احمدی‌نژاد با او سخنان یکی از نزدیکان سیاسی احمدی‌نژاد یعنی اسفندیار رحیم مشایی در دوستی با اشغالگران صهیونیستی بود! او افرادی که سرزمین فلسطینیان را اشغال  کرده و مردم این سرزمین را از خانه‌ها و زمین‌هایشان بیرون کرده بودند دوست خود می‌دانست و در این میان به اعتراضات و انتقادهای مردم عدالتخواه هم وقعی نمی‌‌گذاشت.

حالا پس از چند اقدام مشعشع در کمک به تفکر صهیونیست‌ها و همچنین نامه‌ای که چند ماه پیش، از سر تواضع و تکریم به جلاد سعودی یعنی بن‌‌سلمان نوشته شد، کانال احمدی‌نژادی که تقریباً ۷۰-۸۰ درصد پست‌هایش را به پوشش سخنان احمدی‌نژاد اختصاص می‌دهد، سعی کرده پروژه مشترکی با کاترین شکدم -برای دوستان اشغالگر خود!- پیش ببرد و کارپرداز آنها شود.

در این میان برخی اکانتهای جعلی مجازی هم دروغ‌های شاخداری را علیه برخی اعضای سپاه مانند سردار جوانی مطرح کرده و مدعی ارتباط شکدم با او شده‌اند. حال آنکه چنین ادعایی نیز از اساس دروغ و یک جعل تمام و کمال است.  خود سردار جوانی هم در متنی که برای تسنیم ارسال کرده، چنین مسئله‌ای را از اساس تکذیب و تاکید کرده  که  نه او را می‌شناسد و نه ارتباطی با او داشته است.

بنابراین در مجموع به نظر می‌رسد، نفوذ واقعی که رخ داده، رسوخ یک تفکر صهیونیستی و کارپردازی برای این رژیم توسط کانال‌ احمدی‌نژادی است وگرنه مصاحبه گرفتن علیه اسرائیل و سعودی فی‌نفسه ارتباطی با نفوذ ندارد.

انتهای پیام/منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.