یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پایسنا/خراسان جنوبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه لازم است با کار مستند و بیان واقعیت‌ها اقناع سازی را دنبال کنیم، گفت: رسانه باید خباثت‌ها و دیکتاتوری‌های دشمن را نیز برای جوانان بیان کند.

سید محمدرضا طالبی، چهارشنبه شب ۲۱ دی در مراسم بزرگداشت سالروز تأسیس بسیج رسانه اظهار کرد: خبرنگاران سفیران گمنامی هستند که در گمنامی به نحو احسن به وظیفه بزرگ و خطیری که دارند عمل می‌کنند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه روشن ساختن افکار عمومی و افزایش آگاهی جامعه از رسالت‌های خبرنگاران است، تصریح کرد: در حوزه خبرنگاری باید به صورت عادلانه، صادقانه و منصفانه عمل شود و این ویژگی‌ها باعث جذب مخاطب می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مخاطب زمانی که صداقت و انصاف را در نوشته خبرنگار ببیند به آن رسانه اعتماد می‌کند، بیان کرد: اولین روزنامه کشور در دوره قاجاریه منتشر شد.

طالبی با بیان اینکه در دوران انقلاب مشروطه، مردم با استفاده از رسانه ار قضایا مطلع می‌شدند، افزود: در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز رسانه نقش بی بدیلی را ایفا کرد.

وی با بیان اینکه در دوران جنگ و دفاع هشت ساله نیز خبرنگاران در کنار فرماندهان در خطر مقدم حضور داشتند تا روایتگر ایثارگری‌ها باشند، تصریح کرد: نقد و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی و دولتی از وظایف رسانه است، اما به خاطر داشته باشیم این نقد باید منصفانه باشد.

طالبی با بیان اینکه لازم است کوتاهی‌ها و قصورها مطالبه‌گری شود ولی در کنار آن اقدامات صورت گرفته را نیز بازگو کنیم، ادامه داد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی، ملی و استانی اتفاقات بسیار خوبی رقم خورده که در قلم خبرنگاران دیده شد.

وی با بیان اینکه در حوزه جهاد تبیین انتظارات از اصحاب رسانه بیش از اقدامات فعلی است، بیان کرد: جهاد تبیین به فرموده مقام معظم رهبری یک فریضه فوری و قطعی است که برای این فریضه در حد وجوب باید کار جدی و قابل تأمل انجام داد و کار تحلیلی بیش از قبل برای مردم انجام داد.

طالبی ادامه داد: اگر کار در حوزه جهاد تبیین را جدی بگیریم دشمن با امپراطوری رسانه‌ای خود نخواهد توانست بر مغز و ذهن جوان ما تأثیر منفی بگذارد.

وی با بیان اینکه هجمه‌های دشمن در طول ۴۳ سال گذشته اگر برای هر کشور دیگری رخ می‌داد قطعا براندازی صورت می‌گرفت، یادآور شد: دشمن ضعف‌های ما را چندین برابر نشان می‌دهد، اما انقلاب اسلامی به واسطه نگاه‌های اعتقادی ثابت قدم مانده است.

علی فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز گفت: مقدمات احداث شهرک رسانه‌ای در استان فراهم شده و اکنون اداره‌کل راه و ‌شهرسازی موافقت خود را در خصوص واگذاری زمین برای ایجاد این شهرک اعلام کرده است.

وی با اشاره به پیگیری برای حل مشکلات مسکن خبرنگاران، افزود: با استاندار خراسان جنوبی تیمی را برای پیگیری مشکلات مسکن خبرنگاران تشکیل داده‌ایم که در حال پیگیری‌های اداری هستند.

فرخنده با اشاره به پیگیری مزایایی برای خبرنگاران، ادامه داد: خبرنگاران می‌توانند با مراجعه به سایت رسانه از تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون برای خرید کالاهای ایرانی استفاده کنند.

وی از تخصیص بسته حمایتی برای پایگاه‌های خبری فعال و رسانه‌های مکتوب استان گفت و اظهار کرد: نظام رتبه‌بندی رسانه‌ها و خبرنگاران استان در حال نهایی شدن است و به محض قطعی شدن اعلام خواهیم کرد.

سجاد رضایی، مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی بیان کرد: خبرنگاران افراد راهبردی هستند چراکه در کف میدان با یک نگاه راهبردی سعی دارند از زوایای مختلف مشکلات جامعه را دیده و برای حل آن تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران در عرصه جهاد تبیین و در فتنه اخیر به عنوان مدافع انقلاب فعالیت می‌کردند، یادآور شد: حمایت خبرنگارانی که مجاهدانه برای مقابله با دشمن تلاش می‌کنند، ضروری است.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.