یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس،موضوع عدم استفاده پزشکان از دستگاه کارتخوان در مطبها از جمله موضوعاتی است که در جامعه به ویژه بیماران مطرح است؛ به طوری که هستند پزشکان زیادی که در مطب های خود از کارتخوان استفاده نکرده و بیماران مجبور هستند برای پرداخت ویوزیت خود پول نقد  به همراه داشته باشند و یا برای تهیه آن رهسپار کوچه و خیابان و عابربانکها شوند.

جمعی از مخاطبان خبرگزاری فارس، با راه اندازی پویشی در این خبرگزاری، خواستار مقابله با این فرار مالیاتی شده اند و درخواست کرده اند تا مسئولان مربوطه نسبت به رفع این مشکل اقدام اساسی کنند.

 این مخاطبان در پویش خود بیان داشته‌اند: متاسفانه بسیاری از پزشکان و دندانپزشکان کشور برای شانه خالی کردن از پرداخت مالیات، بیماران را ملزم به پرداخت نقدی مبلغ ویزیت خود می‌کنند و برای پرداخت سایر خدمات که مبالغ بسیار بالایی دارند، شماره کارت غیر را به بیماران داده تا این مبالغ به حساب‌های غیر واریز شود. این رفتارها علاوه بر تخلف مالیاتی سبب ایجاد زحمت، دردسر، مشکل و ناراحتی برای بیماران نیز می‌شود.

متاسفانه سامانه گزارش فرار مالیاتی اداره دارایی نیز توجهی به گزارشات مردمی در این خصوص ندارد. از سازمان امور مالیاتی کشور خواهشمندیم توجه ویژه‌ای به موضوع فرار مالیاتی پزشکان و دندانپزشکان داشته باشد و یا سامانه‌ای را خاص گزارش مردمی فرار مالیاتی پزشکان (که شامل مبلغ هنگفتی است) قرار دهد.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.