یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


خبرگزاری فارس ـ گروه آموزش و پرورش: این روزها تعدادی از معلمان حق‌التدریس با تجمع در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش و مجلس شورای اسلامی درخواست دارند که تکلیفشان روشن شود.

تعداد حدود ۴ هزار معلم نیز در سامانه فارس من خبرگزاری فارس با ثبت سوژه‌ای با عنوان «قانون استخدام حق‌التدریسان مرحله سوم را اجرا کنید» عنوان کردند: «اینجانبان مهارت‌آموزان دانشگاه فرهنگیان دور سوم که طبق قانون تبصره ۱۰ ماده ۱۷ برای تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریس قبل از سال ۹۱ مشمول استخدام پیمانی می‌شدیم؛ طبق این قانون تا پایان سال ۱۴۰۰ باید حکم استخدام پیمانی ما صادر می‌شد در حالی که به آخرین روزهای سال نزدیک می‌شویم اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

ما مهارت‌آموزان دور سوم که قریب به ۱۲۸۰۰ نفر هستیم با داشتن کد پرسنلی و ابلاغ و سابقه تدریس چندین ساله در تاریخ ۱۹ آذر ۱۴۰۰ آزمون جامع را با موفقیت پشت سر نهادیم و بر اساس قول وزارت برای صدور حکم پیمانی بعد از قبولی در آزمون و با وجود گذشت بیش از دو ماه از قبولی هنوز حکم ما صادر نشده است در حالیکه طبق قوانین موجود فرقی بین دور اول و دوم و سوم نبوده و نیست و فقط به دلیل کمبود ظرفیت دانشگاه این دسته‌بندی انجام شده بود و ابتدا قول همزمانی صدور حکم با گروه اول و دوم داده شد اما بعد قول بعد از آزمون جامع، و نگرانی ما هر لحظه بیشتر می‌شود

متأسفانه با نزدیک شدن به سال جدید، مدیران وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور استخدامی هر زمان به بهانه‌های متعدد از صدور حکم برای دور سومی‌ها خودداری می‌کنند و به نوعی از قانون وضع شده تخطی می‌کنند؛ قانونی که با پیگیری نمایندگان مجلس لازم‌الاجرا شده و چه بسیاری از نمایندگان بی‌خبر بوده و گمان می‌کنند کار صدور احکام ما به پایان و سر منزل مقصود رسیده است!».

* وعده صدور حکم معلمان حق‌التدریس مشمول تا پایان بهمن داده شده بود

با سردبیر این پویش نیز گفت‌وگو کردیم تا ببینیم آخرین پیگیری‌های معلمان حق‌التدریس چه بوده است.

وی گفت: به معلمان گفته شده بود که بعد از برگزاری آزمون جامع، حکم آنها صادر می‌شود اما این اتفاق نیفتاد. اواخر بهمن رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت که تا پایان ماه بهمن، حکم‌ها صادر خواهد شد اما این اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: معلمان نگران هستند که سال ۱۴۰۰ تمام شود و مهلت قانونی برای جذب آنها به پایان برسد و آنها به حقی که برایشان ایجاد شده است، نرسند؛ چرا که این معلمان سال‌هاست که با کمترین حقوق تدریس می‌کنند.

  * اگر معلم نیستیم چرا این همه سال تدریس می‌کردیم؟!

یکی از معلمان حق‌التدریس به خبرنگار فارس گفت: برخی می‌گویند حق معلمان حق‌التدریس نیست که استخدام شوند و توانایی ما را زیر سؤال می‌برند؛ سؤال ما این است که اگر از نظر آنها توانا نیستیم چرا سال‌هاست که به عنوان حق‌التدریس کار می‌کنیم؟

وی ادامه داد: وقتی که آموزش و پرورش به معلم نیاز دارد و کلاس‌های درس خالیست، ما برایشان معلم هستیم اما وقتی که می‌خواهند معلمان را تبدیل وضعیت کنند، ما را معلم نمی‌دانند و به توانایی ما شک می‌کنند؟!

این معلم حق‌التدریس اضافه کرد: توقع معلمان حق‌التدریس این است که تکلیفشان مشخص شود، چرا وقتی در آذر ماه دوره ما به پایان رسیده و آزمون جامع را هم با موفقیت پشت سر گذراندیم، باید این همه اذیت شویم؟

*نجار: از ابتدای اسفند حکم استخدامی اجرایی می‌شود

عباس نجار رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش در خصوص وضعیت معلمان حق‌التدریس گفت: برای تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس مشمول قانون که ابلاغ، گزینش و دوره مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان را دارند، با هماهنگی‌های انجام ‌شده مجوز استخدام برای آنها صادر خواهد شد و از اول اسفندماه حکم استخدام شان اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه این افراد تا پایان بهمن ماه حق التدریس و عیدی خود را دریافت کرده‌اند.

به گزارش فارس، در حال نزدیک شدن به نیمه اسفند هستیم و هنوز حکم معلمان حق‌التدریس صادر نشده است، این معلمان توقع دارند که زودتر حکم استخدامی‌شان به مرحله اجرایی برسد.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.