یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پایسنا/خراسان شمالی مدیر عامل شرکت گاز خراسان شمالی از قطع گاز ۵۰۰۰ صنف غیر ضرور به منظور مدیریت مصرف گاز خبر داد.

هاشمی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: گازرسانی به بخش خانگی در اولویت اول قرار دارد در نتیجه برای اینکه گازرسانی به این بخش قطع نشود مجبور به قطع گاز صنوف غیر ضروری در استان شده ایم.

وی گفت: علاوه بر آن گاز ۹۶ ویلا باغ نیز در استان که بیشتر در منطقه بدرانلوی بجنورد بوده اند، قطع شده است.

هاشمی همچنین از قطع گاز واحدهایی که دارای استخر بوده اند نیز خبر داد.

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰۰ خانوار خراسان شمالی در پلکان ۱۱ و ۱۲ مصرف گاز قرار دارند و جزو گروه بد مصرف تلقی می شوند، بیان کرد: برای این مشترکان نیز اخطار صرفه و مدیریت مصرف گاز ارسال شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: گاز ۱۱ واحد رمز ارز، ۹ نیروگاه کوچک، جایگاه های سی ان جی و ۹۷ واحد صنعتی در ۱۳ شهرک و ناحیه صنعتی استان نیز قطع شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر افت فشار گاز در تمام نقاط استان وجود دارد، تصریح کرد: تاکنون گاز هیچ مشترک خانگی قطع نشده و ادامه این روند بستگی به همکاری مشترکان در صرفه جویی گاز دارد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی ادامه داد: مشترکان این استان در شبانه روز گذشته ۶ میلیون و ۹۲۴ هزار متر مکعب گاز مصرف کردند که به نوعی ۱۰۰ درصد را بخش خانگی استفاده کرده است.

وی دمای آسایش منازل مسکونی و اداری را بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد دانست و گفت: هر یک درجه کاهش دما دست کم بین ۶ تا ۷ درصد مصرف گاز طبیعی را پایین می آورد به گونه ای که با این صرفه جویی زمینه مصرف گاز طبیعی برای تمامی مشترکان فراهم می شود.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.