یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سید محمد حسینی که در ادامه سفرهای استانی دولت و به همراه آیت الله رئیسی و جمعی از مقامات ارشد دولتی به کرمان سفر کرده، ضمن حضور در جلسه شورای اداری شهرستان جیرفت، ظرفیت های گسترده و متنوع استان کرمان و جیرفت را مورد اشاره قرار داد و گفت: فعال شدن مزیت های استان در حوزه های مختلف از جمله، کشاورزی، گردشگری و معادن مورد توجه دولت قرار دارد تا این ظرفیت‌ها را در مسیر توسعه استان فعال کند.

حسینی با اشاره به تمدن و فرهنگ دیرینه شهرستان جیرفت اظهار داشت: یادآوری پیشینه‌ی تمدنی و سخن گفتن از بزرگان و یادآوری رویدادهای مهم تاریخی برای ماندن در گذشته و صرفا افتخار به آن نیست، بلکه به خاطر آشنایی نسل جوان و ایجاد روحیه خودباوری، اعتماد به نفس و ترویج فرهنگ و روحیه‌ی ما می توانیم در میان  جوانان امروز و آینده ایران عزیز است تا دچار خودباختگی نشده و اقدامات بزرگی انجام دهند.

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری و تنوع محصولات کشاورزی جیرفت و جنوب کرمان اظهار داشت: این منطقه ضمن برخورداری از جاذبه های متعدد گردشگری از محصولات متنوع کشاورزی به ویژه مرکبات و خرما برخوردار است و می تواند در صادرات غیر نفتی پیشگام و پیشتاز باشد.

معاون رئیس جمهور ایجاد تحول در استان کرمان به ویژه مناطق جنوبی را حائز اهمیت و ضروری دانست و گفت : دولت نسبت به این موضوع اهتمام ویژه ای دارد و البته لازم است مدیران دستگاه ها و سازمان های اداری و مردم این مناطق نیز فعالیت بیشتر و مضاعفی از خود نشان دهند تا مسیر پیشرفت هموار شود.

حسینی با اشاره به مشکلات گسترده و انباشته شده‌ سالهای اخیر، اظهار داشت: دولت به رغم تنگناها و مشکلات مصمم است به فضل الهی با همه توان و امکانات موجود، مشکلات را برطرف کند و شرایط را به نفع آسایش و رفاه مردم تغییر دهد و در این رویکرد سفرهای استانی و پیگیری اجرای مصوبات آن، نقش موثری ایفا می کند.

وی با اشاره به فعالیت ها و برنامه های دولت در حوزه سیاست خارجی اظهار داشت: دولت در این عرصه تلاش می کند سطح روابط با کشورهای مختلف به ویژه کشورهای همسایه را تقویت کند تا زمینه برای افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی فراهم شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های قابل توجه جیرفت ازجمله تولید بالغ بر ۸۵ گونه کشاورزی، خاطرنشان کرد: در کنار توجه به کشاورزی باید صنایع جنبی تبدیلی نیز با حمایت وزارت صمت و مشارکت بخش خصوصی توسعه یابد.

وی گفت: دولت با جدیت و به طور شبانه روزی در حال فعالیت است و اگر این روحیه در همه سطوح مدیران و کارکنان تسری پیدا کند، شاهد تحولات و دستاورد های چشمگیری خواهیم بود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر لزوم حمایت از بخش خصوصی و مشارکت مردم اظهار داشت: اقتصاد عرصه رقابت است و کشورها تلاش می کنند با مشوق های مختلف سرمایه گذاران را جذب کنند لذا در این حوزه باید تلاش بیشتر و اقدامات گسترده تری انجام دهیم تا با تسهیل امور و ایجاد انگیزه و جاذبه، روند سرمایه‌گذاری در کشور ارتقا یابد.

حسینی با تاکید بر اینکه دولت بدون توجه به حاشیه سازی های بدخواهان ، مسیر خدمت به مردم را طی می کند، گفت: دولت نمی‌خواهد فرصت کار و خدمت برای مردم را با ورود به برخی حاشیه ها هدر دهد، ما باید دست در دست هم با روحیه جهادی و انقلابی، پیشرفت و آبادانی کشور را هدف‌گیری کنیم و لازمه تبدیل شدن به نظام الگو و الهام بخش این است که مسئولان و آحاد جامعه دارای روحیه جهادی، کار و کوشش خالصانه باشند.

حسینی با اشاره به نیمه تمام ماندن بسیاری از پروژه‌های عمرانی، صنعتی و زیربنایی در سراسر کشور گفت: امروز با اقدامات دولت در تکمیل این گونه پروژه ها، امید و نشاط در بین مردم احیا می‌شود چون بدون امید و نشاط در جامعه تحول و پیشرفتی صورت نمی گیرد.

گفتنی است در این نشست فرماندار، امام جمعه، نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولین دستگاه های مختلف، مشکلات شهر جیرفت در بخش های مختلف و پیشنهادات و راهکارهای خود برای بهبود شرایط را مطرح کردند.

اعظمی نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه شورای اداری با تقدیر از حمایت های معاون پارلمانی رئیس جمهور از روند پیشرفت و آبادانی و رفع محرومیت و ارتقاء جایگاه جنوب کرمان گفت: دکتر حسینی در  هر سمت و موقعیتی که بوده همواره نسبت به کرمان به ویژه جیرفت و مناطق جنوب استان توجه ویژه داشته و از توسعه و آبادانی آن دلسوزانه حمایت کرده است که از این جهت باید قدردان باشیم و دولت مردمی و انقلابی اقای رئیسی هم در حوزه های گوناگون از جمله کشاورزی اقدامات ارزنده‌ای کرده است که یک نمونه آن خرید نزدیک به ۷ میلیون تن گندم با قیمت و پرداخت مناسب است. که این اقدامات نویدبخش آینده بهتری برای کشور است.

* افتتاح ۱۷۰۱ واحد مسکن روستایی و آغاز  احداث ۶۳۰۴ واحد مسکن و افتتاح خط یک پایانه صادراتی جیرفت با حضور معاون پارلمانی رئیس‌جمهور

معاون امور مجلس رئیس جمهور در ادامه سفر به کرمان از چندین پروژه عمرانی، صنعتی و خدماتی در جیرفت بازدید کرد.

حسینی در این برنامه در گفت و گو با فرماندار،  امام جمعه، نماینده مردم شهر و مسئولین دستگاههای اجرایی جیرفت نیازمندی ها و مشکلات مربوط به تکمیل پروژه های نیمه تمام در سطح شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

معاون رئیس جمهور همچنین دو پروژه مربوط به نهضت ملی مسکن و فاز نخست پایانه صادرات میوه شهر را افتتاح کرد.

حسینی در آیین افتتاح یک هزار و ۷۰۱ واحد مسکن روستایی و آغاز عملیات اجرایی ۶ هزارو ۳۰۴ واحد مسکن شهری و روستایی جنوب کرمان در قالب نهضت ملی مسکن، اظهار داشت:  آیت الله رئیسی در دوران انتخابات نسبت به ساخت ۴ میلیون مسکن در طول ۴ سال به مردم وعده دادند که انجام آن یک رکورد تاریخی در فعالیت های عمرانی کشور خواهد بود.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت مصمم است به وعده خود در خصوص احداث ۴ میلیون مسکن عمل کند و در این راستا همه دستگاه ها موظف به همکاری هستند و نباید هیچ‌گونه تنگ نظری در این خصوص انجام گیرد.

حسینی تصریح کرد: همان طوری که دولت، آزادسازی سواحل را از خود دستگاه های دولتی آغاز کرد امروز هم این تاکید وجود دارد و به وزارت راه و شهرسازی اختیار داده شده که زمین های مربوطه برای ساخت مسکن را در اختیار گرفته و آن را در خدمت مردم قرار دهد.

حسینی ابراز امیدواری کرد با اهتمام، جدیت و همت والای همه دستگاههای استان کرمان شهرستان جیرفت ، پروژه‌های مربوط به نهضت ملی مسکن به سرعت به نتیجه رسیده و در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی سفر رئیس جمهور و دولت مردمی به همه استان‌های کشور در کمتر از یک سال را نشاندهنده روحیه جهادی و انقلابی و اهتمام دولت برای رسیدگی به مشکلات مردم توصیف کرد و گفت: باید نیازهای مبرم و اساسی مناطق مختلف کشور را شناسایی و با اقدام مناسب و خدمت صادقانه به مردم رضایت آنان را جلب کنیم.

معاون امور مجلس رئیس جمهور همچنین از پایانه صادرات میوه و محصولات کشاورزی گلشن آرا ، بازدید و ضمن افتتاح خط نخست آن، بر لزوم تسریع در تکمیل و راه اندازی سایر خطوط این مجموعه و تکمیل زنجیره صادرات محصولات کشاورزی، اظهار داشت: استان کرمان از محصولات متنوع و با کیفیتی برخوردار است و ضرورت دارد با حمایت دولت و مشارکت بخش خصوصی، این محصولات ارزش افزوده پیدا کرده و به سایر کشورها صادر شود.

حسینی گفت: دولت نسبت به فراهم کردن زمینه های لازم برای ارتقاء سطح تبادلات تجاری و صادرات، به سایر کشورها بویژه همسایگان، اهتمام ویژه ای دارد و در قالب سیاست همسایگی،  سطح و حجم روابط با همه کشورها بویژه کشورهای همسایه افزایش داشته است.

معاون رئیس جمهور مشارکت دستگاه های مختلف در زمینه صادرات محصولات کشاورزی را  به نفع مردم استان و کشاورزان عزیز  دانست و گفت: تلاش در این زمینه می تواند فرصت های شغلی زیادی را برای جوانان ایجاد کرده و توسعه استان را  به همراه داشته باشد.

حسینی در ادامه مطالبه توسعه فرودگاه جیرفت به منظور صادرات محصولات کشاورزی را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت:  این گونه موارد با پیشنهاد دستگاه های مربوطه در دولت مطرح می شود و پس از بررسی های لازم، اجرایی می شود. از آنجایی که فرودگاه جیرفت می تواند در زمینه صادرات محصولات کشاورزی نقش مهمی داشته باشد، در دولت این مطالبه را مطرح خواهیم کرد تا از ظرفیت فرودگاه جیرفت در حوزه کشاورزی و صادرات استفاده بیشتری صورت گیرد.

گفتنی است پایانه صادراتی گلشن آرا با ظرفیت ۷۰ هزار تن و با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان احداث شده و ظرفیت اشتغال برای ۲۰۰ نفر را دارد. این پایانه با هدف بسته بندی با کیفیت و مناسب محصولات کشاورزی و مرکبات جنوب استان کرمان و صادرات آن به کشورهای همسایه و آسیای میانه احداث شده است.

انتهای پیام/

 

منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.