یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: دشمن پس از ۴۳ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی تمام حملاتش را متوجه مرکز ثقل دنیای اسلامی یعنی مرجعیت و رهبری کرده، زیرا می داند امروز رهبر معظم انقلاب نه تنها برای ایران و اسلام، بلکه برای بشریت دیده بانی بیدار و عاقل و فکور است.

آیت الله رسول فلاحتی امروز، ۲۲ دی ماه در تجمع مردم ولایتمدار شهر رشت در پی اقدام اهانت آمیز دولت فرانسه نسبت به مقدسات و مقام مرجعیت که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به تاکید قرآن مبنی بر رعایت ادب در گفتار و برخورد با پیامبران و اولیای الهی، اظهار کرد: ایمان مساوی داشتن ادب و نزاکت در گفتار و رفتار است.

وی با بیان اینکه شیطان برای ویرانگری یک انسان یا یک جامعه در سه مرحله گام بر می دارد، گفت: اول شیطان با وسوسه در انسان شک و شبهه ایجاد می کند و دوم در او تاثیر می گذارد و سوم او را تبدیل به شیطان مجسم می کند لذا انسان دارای اندیشه و آرمان کم کم شیطان صفت می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان کار رسانه های دنیای سلطه را شیطانی دانست که با ایجاد وسوسه به دنبال ساختن شیاطین مجسم هستند و خاطرنشان کرد: اگر پیروان آیین های توحیدی به ویژه مسلمانان در برابر باطل ایستادگی به موقع نداشته باشند و زمان بگذرد، به سرنوشت توابین دچار می شوند؛ توابین بعدها به شهادت رسیدند، اما چون به موقع تصمیم نگرفته بودند و به موقع اقدام نکرده بودند، از آنها در تاریخ به نیکی یاد نمی شود.

آیت الله فلاحتی، با بیان اینکه اقدام به موقع موجب محو باطل می شود، تصریح کرد: اگر پیروان توحید در برابر بحران هایی که دنیای استکبار برای آنان ایجاد می کند، ایستادگی به موقع نکنند، جای حق و باطل و شهید و جلاد عوض می شود.

وی دنیای غرب را در راس ویرانگری حقوق بشر دانست و متذکر شد: امروز استکبار جهانی حقوق بشری را به جمهوری اسلامی تلقین می کند که خودش ویران کننده آن است. همچنین شاهد ضایع شدن آشکار حقوق زنان به دست سیاست های مزورانه امپریالیسم غربی به پرچمداری آمریکا و صهیونیسم بین الملل هستیم، در حالی که غرب خودش را مدعی دفاع از حقوق زنان می داند.

امام جمعه رشت، اسلام را تنها دینی دانست که به آزادی انسان ها به ویژه زنان در حدود الهی و همراه با عقلانیت و عرف و شرع اعتقاد دارد و بیان کرد: بیش از هزار سال است که در مکتب اسلام زن از یک جایگاه حقیقی مانند مرد برخوردار است و تقوا ملاک برتری انسان قرار می گیرد. در واقع هیچ مکتبی از مکاتب عالم و هیچ مقصدی از مقاصد امروز دنیای بشر جایگاه و حقی را که شریعت اسلام برای زن تعیین کرده، تبیین نکرده است.

وی با بیان اینکه زن در غرب به عنوان یک کالا و جنس ضعیف تحقیر می شود، اضافه کرد: کشورهای به ظاهر مسلمان پیرامون ما که ذره ای از حقوق اسلامی و انسانی زنان را رعایت نمی کنند، مورد بی مهری مدعیان فاسد حقوق بشر و سازمان های جهانی واقع نمی شوند، اما به جمهوری اسلامی ایران که جایگاه پر عظمتی را برای زنان ترسیم کرده، معترض هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با گله مندی از برخورد ضعیف عالمان و اندیشمندان و فرهیختگان و رسانه های دنیای اسلام در برابر انگاره های باطل موجود در رسانه های دنیا، تاکید کرد: دنیا مملو از جنایات حقوقی سردمداران غربی است که بلندگوهای سازمان های بین المللی را اشغال کرده اند و کسی با آنها مقابله نمی کند، اما جمهوری اسلامی ایران توانسته قدری به کشف این جنایات کمک کند و ملت های تحت ظلم را به سمت خود بیاورد.

آیت الله فلاحتی، سیاهنمایی های دوران معاصر به وسیله رسانه های غول استعمار را بی سابقه دانست و خاطرنشان کرد: دشمن پس از ۴۳ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی تمام حملاتش را متوجه مرکز ثقل دنیای اسلامی یعنی مرجعیت و رهبری کرده، زیرا می داند امروز رهبر معظم انقلاب نه تنها برای ایران و اسلام، بلکه برای بشریت دیده بانی بیدار و عاقل و فکور است.

وی با بیان اینکه تمام توجه و تمرکز اتاق های فکر نظام سلطه نسبت به مرجعیت و رهبری ایران است، ادامه داد: در فتنه اخیر دیدیم که تمام شعارها متوجه رهبر انقلاب بود، زیرا ایشان علی زمان و حسین زمان و خوراک دهنده فکری و عقیدتی دنیای بشر و حافظ منافع امت ها و مدافع حریم انسان ها است و پیامبرگونه در برابر تمام قدرت های زر و زور ایستاده و خواهد ایستاد.

امام جمعه رشت، با انتقاد از رویه دولت ها در مقابله گری با منویات رهبر انقلاب، اظهار کرد: پس از ارتحال امام راحل و به دست گرفتن پرچم انقلاب توسط مقام معظم رهبری، هیچ دولتی نظریه های رهبری در روابط خارجی و سیاست داخلی و مسائل فرهنگی و اقتصادی را عملیاتی نکرده است، اما طی یک سال گذشته نمونه هایی از عملیاتی شدن اندیشه های رهبر انقلاب توسط دولت سیزدهم را شاهد بودیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به الهام بخشی مقام معظم رهبری برای رهبران آزادیخواه جهان، عنوان کرد: رهبر انقلاب بیدارگر قرن است و لذا اگر دولت های گذشته گوش به فرمان ایشان داده بودند، امروز با بسیاری از نابسامانی های سیاسی و فرهنگی و اقتصادی موجود کشور مواجه نبودیم.

وی موفقیت ایران در واکسیناسیون کرونا، حذف ارز ترجیحی، مثبت شدن تراز تجارت خارجی، ارتقای ارتباط موثر با همسایگان و قدرت های نوظهور، نقش آفرینی در هندسه جهانی قدرت، حضور جدی در طرح های بلندمدت بین المللی و… را از جمله اقدامات دولت سیزدهم در سایه مدیریت کلان مقام معظم رهبری دانست و افزود: حضور بی واسطه رئیس جمهور در میان مردم، پرهیز دولت از حاشیه سازی، راه اندازی صدها واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل، مدیریت تنش آبی بخش کشاورزی، هماهنگی میان قوا، حفظ عزت و اقتدار کشور در میز مذاکره و گره نزدن اقتدار و اقتصاد کشور به غرب و تکیه به توان داخلی نمونه هایی از عمل به دستورات رهبری است و دشمن می خواهد همین نقطه را بزند.

آیت الله فلاحتی، با اشاره به اثرات منفی داخلی و خارجی فتنه ۸۸، عنوان کرد: در فتنه اخیر نیز که فتنه احزاب بود، میلیاردها دلار هزینه کردند تا اقتدار جمهوری اسلامی را که در سایه مدیریت مقام معظم رهبری ایجاد شده منهدم کنند، اما با تکیه بر منویات رهبری و حمایت مردم و پشتیبانی نیروهای مسلح و معنویت خانواده های شهدا و ایثارگران این فتنه را نیز جمع کردیم.

وی با بیان اینکه قدرت های غربی می دانند با مدیریت مرجعیت و دولت برخاسته از اراده ملت به زودی از بین می روند، گفت: نه تنها ایران معادله گردان قدرت های نوظهور جهانی است، بلکه جبهه مقاومت از غرب آسیا تا شرق اروپا و آفریقا را فراگرفته و در سایه مدیریت رهبر انقلاب اداره می شود و امید مستضعفان است.

امام جمعه رشت، اهانت اخیر دشمن به مقدسات را موجب ترویج هرچه بیشتر مدیریت و مرجعیت اسلامی در دنیای بشر دانست و بیان کرد: امروز چشم بینای ملت ها باز شده و دریافته اند که چرا نشریه ای فاسد مانند شارلی ابدو یک عالم دینی را مورد هدف قرار داده است!

وی حاج قاسم سلیمانی را یکی از خروجی های مکتب مقام معظم رهبری دانست و یادآور شد: امروز رهبر انقلاب جبهه مقاومت را اداره می کند و هزاران هزار حاج قاسم که الگوی مقاومت است، در جوامع اسلامی شکل گرفته است.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.