پنجشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از انتشارات قدیانی، کتاب «کشتی اسیران» اثر زهرا زواریان در نوبت اول چاپ روانه‌ بازار کتاب شد. کشتی اسیران، داستان زندگی امام حسن عسکری(ع) است که کودکی تا شهادت وی را  بر اساس منابع روایی شیعه روایت می‌کند.

زواریان نویسنده و پژوهشگر ادبی است که تاکنون کتاب‌های «خاتون عشق»،«عروس و کاروانش:فرازهایی از زندگی حضرت خدیجه»، «اسیری و عروسی: فرازهایی از زندگی نرگس‌خاتون»، «عروس آن خانه: فرازهایی از زندگی فاطمه بنت اسد»، «زنی در جزیره‌ای گمنام»، «چهار بانوی تاریخ‌ساز» از ایشان در نشر قدیانی به چاپ رسیده است.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم:

«آسمان و زمین دگرگون شده و فضا در هاله‌ای از مه و ابر فرو رفته بود. نرجس احساس بی‌وزنی می‌کرد. درد و ضعف از جانش رفته بود. مبهوت و حیران نگاه می‌کرد. موهای بلند و انبوهش را به کناری زد. خطی از نور از گوشه‌ی اتاق، چشمش را زد. بلند شد و هاج و واج قدم برداشت. در میان دریایی از نور و آب شناور شد. ابرها در هوا معلق بودند. نسیم خنکی می وزید. ستاره‌ی صبح طلوع کرده بود. صدای اذان بلند شده بود. نمی دانست کجاست. با حیرت نگاه می‌کرد. چند‌بار دور خودش چرخید. ناگهان… ابرها بالا رفتند، بالا و بالاتر. سقف اتاق دیگر نبود! پرندگانی زیبا و رنگارنگ از آسمان به زمین آمده بودند. نورهای الوان و رقصان در نگاهش می‌چرخیدند، دست دراز کرد و کودک زیبایش را در آغوش گرفت. مرغ‌های سفید و پرندگان زیبا دورشان می‌چرخیدند. رقصی دایره‌وار شکل گرفته بود. ابر بود و ابر بود و ابر. نرجس خندید. صدای قهقهه‌ی کودکش را شنید. مرغ‌ها باهم آواز می خوانند.»

«کشتی اسیران» در نوبت اول چاپ با قیمت ۳۵ هزار تومان از سوی نشر قدیانی روانه بازار نشر شد.

 منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.