یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پنماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی گفت: نیروهای شرکتی امنیت شغلی ندارند، باید آن ها تبدیل وضعیت و دائمی شده و با آن ها قرارداد کار معین بسته شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام جواد نیک بین در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در اخطاری گفت: دولت قول حذف نیروهای شرکتی را داده بود، مجلس به قول‌های قوه مجریه عمل می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه باید طبق قانون نیروی شرکتی حذف شود، افزود: نیروی شرکتی که بعضا ۲۵ الی ۳۰ سال در یک اداره کار می‌کند هنوز شرکتی هستند و امنیت شغلی ندارد؛ آن ها در صورت تصویب و قانونی شدن با این طرح، امنیت شغلی پیدا می‌کند.

نیک بین ادامه داد: این طرح برای کسانی است که در طول چند سال گذشته به صورت مستمر فعالیت کرده اما همچنان نیروی شرکتی هستند. این افراد باید تبدیل وضعیت و دائمی شده و با آن ها قرارداد کار معین بسته شود. همچنین دولت کارانه آنها را پرداخت کند و طرف قرارداد دولت باشد.

وی اضافه کرد: ‌برخی شرکت‌ها پدر مردم را در می‌آورند و انگار قانون برده‌داری است. می‌خواهیم کاری کنیم کسانی که ۵ تا ۲۸ سال کار کرده، قرارداد کار معین شده و با دولت طرف باشند.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.