یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ

شهریار نیوز:

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کردستان و به نقل روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، فرزاد پیشکاری با بیان اینکه جشنواره تعاونی‌های برتر هر سال با هدف ترویج فرهنگ تعاون و کار گروهی برگزار می‌شود، اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع تعاون در جهت رونق تولید کشور و همچنین تحقق شعار سال که یکی از محورهای آن مشارکت مردم است، با برگزاری این جشنواره می‌توان فرهنگ مشارکت مردم در اقتصاد را در میان آحاد جامعه ترویج کرد.

وی ترویج و توسعه فرهنگ تعاون و آشنایی با جایگاه کسب و کارهای تعاونی را در شمار اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد و افزود: با توجه به شعار سال، «جهش تولید با مشارکت مردم»، یکی از راه‌های مشارکت مردم در امر تولید مشارکت اقتصادی و سرمایه گذاری در پروژه‌ها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: کردستان از استان‌های پیشرو در زمینه تعاون و مشارکت‌های جمعی است و فرهنگ تعاون و همیاری در میان مردم این استان وجود دارد و به آن اعتقاد و باور دارند.

پیشکاری، استان کردستان را سرشار از منابع طبیعی خدادادی و ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه‌های کشاورزی، صنعت، معدن و خدمات عنوان کرد و ادامه داد: استفاده از ظرفیت تعاون می‌تواند توسعه اقتصادی را برای این استان به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان اهتمام جدی در بحث حمایت از تعاونی‌ها دارد و با اعتقاد بر اینکه تعاونی‌ها می‌توانند بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال در استان و کشور باشند، تصریح کرد: آموزش لازمه توسعه و ترویج فرهنگ تعاون در جامعه است و با آموزش صحیح و ترویج فرهنگ تعاون می‌توان به ایجاد سهم ۲۵ درصدی تعاون از اقتصاد کشور امیدوار بود.

مدیرکل کار کردستان با بیان اینکه در استان کردستان ۲۲۰۰ تعاونی فعال با ۱۸۵ هزار نفر عضو وجود دارد که زمینه اشتغال بیش از ۱۸ هزار نفر را در استان فراهم کرده است، خاطرنشان کرد: حمایت، هدایت و نظارت بر تعاونی‌ها از مهمترین اقدامات این اداره کل در خصوص تعاونی‌ها است.

گفتنی است؛ شهریورماه هر سال در هفته تعاون، آئین تجلیل از تعاون‌گران برتر استان کردستان پس از طی مراحل بررسی‌های تخصصی برگزار می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.