سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پ

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مصطفی تاج زاده، فعال سیاسی اصلاح طلب جمعه (۱۹ تیرماه) به اتهام «اجتماع و «تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به دستور مقام قضایی بازداشت شد.

در روزهای اخیر اما نزدیکان و هم فکران وی سعی دارند با اشتباه نشان دادن این عناوین اتهامی، او را به عنوان شخصیتی اندیشه ورز، صادق، مسئولیت شناس و فرهمند معرفی کنند.

در همین رابطه گفت‌وگویی با حبیب الله بوربور، دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی داشتیم که در زیر می خوانید:

فارس: پس از بازداشت آقای تاج زاده، فعالین اصلاح طلب و نزدیکان وی سعی دارند که او را به عنوان شخصیتی اندیشه‌ورز، مسئولیت شناس و صادق معرفی کنند. به عقیده شما جمع بین اتهامات امنیتی و این ویژگی ها در یک نفر امکان دارد؟

بوربور: ممکن است که آقای تاج زاده از نظر اصلاح طلبان دارای این ویژگی ها باشد زیرا در مسیر اهداف آن ها اقدام می کند. این افراد عده ای را تربیت کرده اند که رژیم صهیونیستی گفت آن ها سرباز پیاده نظام ما هستند؛ با این وجود آیا افراد هم جهت آقای تاج زاده تاکنون گفته اند که اسرائیل غلط کرده چنین حرفی زده است؟

آیا این افراد ضمن تکذیب ادعای رژیم صهیونستی، تأکید کرده اند که علاقه مند به اسلام و ایران هستند و حاضرند برای آن جان خود را فدا کنند؟

اگر چنین کاری کرده اند، می توان پذیرفت که آزاده و اندیشه ورز هستند و تفکرات و اقدامات شان مورد تایید مردم است؛ در کنار مصلحت نظام، دیدگاه مردم نیز ملاکی برای قضاوت و تشخیص حق است، البته در این جا مردم عادی ملاک هستند نه آن هایی که توجه و معاملات شان در خارج از مرزها است و ریال را تبدیل به دلار می کنند تا در خارج از کشور خرج می کنند و هرجایی که نفع شان باشد را وطن خود می دانند.

* اصلاح‌طلبان تکلیف‌شان را با نظام مشخص کنند

وقتی که مردم می بینند رژیم صهیونیستی که دانشمندان ما را ترور کرده و به دنبال این است که ما نباشیم، یک جریان و حرکت فکری را سرباز پیاده نظام خود می داند، نظرشان نسبت به این جریان منفی می شود. این افراد باید تکلیف خود را با نظام مشخص کنند؛ آقای تاج زاده در زمان انقلاب از دوستان ما بود ولی اکنون که به نفع اسرائیل و اجانب حرف می زند، موضع گیری اش را قبول نداریم.

اکنون ما از مطالب حفاظتی، مخفی و ارتباطات آقای تاج زاده خبری نداریم و با او در تماس نیستیم ولی به نظر می آید درحالی که اصلاح طلبان سعی دارند افرادی مانند او را به عنوان اندیشه ورز معرفی کنند، اندیشه ورزی آن ها به نفع اجانب است و به نفع کشور و نظام نیست.

فارس: به نظر شما آیا آن طور که اصلاح طلبان ادعا می کنند، مرز روشنی بین اقدامات تاج زاده با براندازی وجود دارد و فعالیت وی صرفا در جهت اصلاح طلبی است؟

بوربور: اگر مطالبی که آقای تاج زاده بیان می کند ارزیابی شود، می توان دریافت که درصدی از آن در باطن عوام فریبانه و در ظاهر دل سوزانه است؛ این درحالی است که ریل گذاری که دوستان، هم فکران و افراد مورد قبول او داشتند، در مسیر غلطی بود و زمانی که رهبر معظم انقلاب فرمودند که یک تهاجم فرهنگی درحال انجام است، عده ای با کمال وقاحت گفتند این توهم فرهنگی است و تهاجم فرهنگی نیست.

* لزوم تغییر ریل کشور در دولت جدید

در نهایت ریل گذاری این جریان آنقدر اشتباه بوده که الان نیز آیت الله رئیسی با وجود اینکه می خواهد جریان نظام را بر روی ریل صحیح بگذارد، کار دشواری در پیش دارد؛ اصلاح طلبان نظام را به برجام وابسته کرده اند و انتظار دارند که این توافق را با بندهایی که آمریکایی ها متقاضی آن هستند، بپذیریم تا بتوانیم کشور را اداره کنیم.

اگر ما انقلاب کرده ایم و نهایتا می خواهیم آزادی را عملی کنیم، باید از ریلی که برخی از دولت های گذشته گذاشته اند، خارج شویم؛ متاسفانه آن ها حتی توافقاتی کردند که درنتیجه آن ما باید آزادی هم جنسگرایی را در کشورمان به رسمیت بشناسیم؛ اگر ما قصد چنین اقداماتی را داشتیم، نیازی به انقلاب نبود و حکومت شاه نیز همین اقدامات را انجام می داد ولی در جمهوری اسلامی ایران با بیش از ۲۰۰ هزار شهید، چنین اقدامات و ریل گذاری هایی که برخی دولت ها انجام دادند و آقای تاج زاده نیز موافق و مدافع آن بوده است، صحیح نیست و الان باید پاسخگوی آن باشند.

اگر تاج زاده از مشکلات معیشتی مردم می گوید باید درنظر بگیرد که این وضعیت نتیجه دولت متبوع اش است که وی و اصلاح طلبان دوآتیشه که از خارج کشور خط می گیرند، از آن حمایت کرده اند؛ چنین اقدامات و اظهارنظرهایی صحیح نیست و عوام فریبانه به نظر می رسد.

ما از دوستان زمان انقلاب آقای تاج زاده بودیم و با وی رفاقت داشتیم ولی این اقداماتی که اکنون انجام می دهد را صحیح نمی دانیم و معتقدیم باید دید افرادی که مواضع او را خردمندانه می دانند، چه مواضعی نسبت به کشور دارند؛ این مسئله مهمی است که ببینیم چه کسانی از عملکرد امثال آقای تاج زاده تعریف و استقبال می کنند.

حضرت امام (ره) فرمودند که اگر در خارج از کشور دشمنان از عملکرد شما تعریف کردند، باید ببینید چه اشتباهی کرده اید؛ بنابراین اصلاح طلبان باید نسبت به رابطه با دوستان خود و دشمنان کشور بازنگری کنند.

ا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.