یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در قالب ارسال نامه‌ای آنی و بسیار مهم به مدیران عامل شرکت‌های عمران شهرهای جدید، خواستار اطلاع‌رسانی افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی واحدهای مسکن مهرِ «فروش اقساطی نشده» به ۱۸ درصد شد.

بر اساس جزئیات نامه مذکور، این افزایش نرخ سود بر اساس بند درج شده در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ صورت می‌پذیرد، در همین راستا به استناد بند ۴ تبصره ۱۱ لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، مالکان واحدهای تکمیل شده مسکن مهر که دارای خدمات زیربنایی هستند، ‌موظفند تا پایان خرداد‌ سال ۱۴۰۱ برای تبدیل تسهیلات دریافتی از بانک مسکن به تسهیلات‌ فروش اقساطی به بانک مسکن مراجعه کنند.

بانک مسکن مجاز است در صورت عدم مراجعه مالکان فوق، نسبت به افزایش نرخ سود تسهیلات این واحدها از نرخ مصوب کنونی به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (۱۸ درصد) اقدام کند.

*ابلاغیه شرکت عمران شهر جدید پیش از تصویب لایحه بودجه

نامه شرکت عمران شهرهای جدید به مدیران شرکت‌های عمران شهرهای جدید تابعه در شرایطی ارسال می‌شود که هنوز جلسات کمیسیون تلفیق بودجه در صحن علنی تصمیمی برای تایید یا رد بند مذکور برگزار نکرده است و این شرکت بدون توجه به این مسئله با قید قریب الوقوع بودن افزایش نرخ تسهیلات، اطلاع رسانی این موضوع به مردم را خواستار شده است.

این مسئله در شرایطی اتفاق می‌افتد که هم اکنون بخشی از واحدهای مسکن مهر فروش اقساطی شده همچنان برای سکونت مردم در شهرهای جدید مناسب نیست و مشخص نیست واحدهای تکمیل شده دارای خدمات زیربنایی دقیقا شامل کدام واحدهای مسکونی می‌شود.

لازم به ذکر است، مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت سوژه‌ای در سامانه «فارس من» تحت عنوان «آیا محاسبه سود ۱۸ درصد با عدم تحویل مسکن مهر قانونی است؟» عنوان کردند، «بسیاری از واحدهایی که از سوی شرکت عمران جدید تکمیل شده تلقی می‌شوند، شرایط سکونت از جمله انشعابات گاز، برق، آب و خدمات روبنایی و خدماتی نظیر آسانسور ندارند اما مسئولان شرکت عمران مردم را تهدید می‌کنند که اگر تحویل نگیرید وام شما ۱۸ درصد می‌شود.»

 

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.