یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


به گزارش خبرنگار فارس، شخصی دوربین به دست گرفته از دو نوجوان زباله گرد که به نظر از اتباع خارجی هستد می پرسد، شهرداری چقدر رشوه می گیرد که یک ماه آشغال جمع کنید؟ یکی از نوجوانان پاسخ می دهد برای ۴ تا ۱۰ شب ماهیانه ۴ میلیون می دهیم.

شخص پشت دوربین چند بار در حین ضبط فیلم می گوید: اینجا منطقه ۸ تهران است، اسم محله و کوچه را هم می گوید و ویدیو را تمام می کند.

 

 

در صورت احراز تخلف با پیمانکار برخورد قاطع می شود

با دست به دست شدن این کلیپ ویدئویی، فاطمه تنهایی شهردار منطقه ۸ دستور بررسی دقیق این موضوع را به نهادهای نظارتی داده و می گوید: در صورت ارتکاب تخلف توسط پیمانکار برخورد قاطع خواهد شد.

تنهایی شهردار منطقه فرض را بر این می گیرد که عامل انتشار این فیلم از شهروندان مسئولیت پذیر منطقه است با تشکر از حس مسئولیت پذیری وی و با اشاره به اینکه پدیده شوم  زباله گردی به صورت غیرقانونی سالهاست که معضل شهرها است، عنوان می کند: هیچ کدام از  این عوامل غیر مجاز پسماند تحت سرپرستی پرسنل و یا نیروی پیمانکار شهرداری نیستند و این موضوع اخیرا توسط نهادهای نظارتی به صورت مداوم کنترل می شود.

وی با اشاره به اینکه به  تمام پیمانکاران تذکر داده می شود که نسبت به برداشت مواد بازیافتی از مخازن پسماند سطح شهر خودداری کنند، می گوید: پیمانکاران صرفا با همکاری و آموزش شهروندان نسبت به تفکیک و دریافت پسماندهای بازیافتی از مبدا(منازل و ادارات) اقدام کنند.

هیچ اثری از فیلم بردار و زباله گردها نیست

داود گودرزی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران هم در توئیتی اعلام کرده است، از همان شبی که کلیپ منتشر شده دستور پیگیری  برخورد با متخلفین صادر شد، جالب است که همکاران من در سازمان و منطقه ۸ علیرغم تلاش های فراوان وحضور در محل هیچ اثری از فیلم بردار و زباله گردها پیدا نکردند.

شهرداری منطقه هم از شهروندان مطلع درخواست کرده در صورتی که اطلاعاتی از این افراد و یا هرگونه مدرک در این خصوص دارند را به روابط عمومی شهرداری منطقه ۸ و یا با شماره  ۹۶۰۳۶۳۲۱ تماس بگیرند.

اخیرا این دست کلیپ ها در فضای مجازی از مناطق مختلف شهرداری تهران زیاد دیده شده است. اما شهرداری این روش را چاره راه مقابله نمی داند و از شهروندان خواسته است با  تفکیک پسماند از مبدا و محل تولید، گام مهمی در جهت کاهش پدیده شوم زباله گردی بردارند و  سامانه ۱۳۷ نیز آماده دریافت درخواست های شهروندان جهت تحویل پسماند های بازیافتی است.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.