سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ

شهریار نیوز:

حسین کارگر در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: بر اساس بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، یکی از مهم‌ترین وظایف شهرداری‌ها در نظر گرفتن تدابیر مؤثر برای حفظ شهر از خطر سیل، حریق، رفع خطر از بناها، دیوارهای شکسته و خطرناک و هر نوع اشیای آسیب‌زا برای سلامت شهروندان است.

وی افزود: در راستای رعایت موازین شهرسازی، زمین‌ها یا بناهای مخروبه و نامناسب که در خیابان، کوچه یا میدان قرار گرفته است و منافی با پاکیزگی و زیبایی شهر یا موازین شهرسازی باشد، پس از طی مراحل قانونی و ابلاغ‌های لازم، ماده ۱۱۰ قانون شهرداری‌ها برای آن اجرا می‌شود.

مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۱۱۰ قانون، شهرداری موظف است نسبت به زمین‌های بایری که در محدوده شهر قرار گرفته و موجب آلودگی می‌شود، پس از صدور اخطار و ابلاغ قانون به مالک و در صورت مراجعه نکردن مالک در زمان مقرر، اقدام به دیوارکشی ملک کند.

کارگر تصریح کرد: پروژه تخریب دیوار و احداث دیوارهای بلوکی برای اجرای ماده ۱۱۰ و بند ۱۴ قانون شهرداری‌ها در سطح منطقه ۵ در نیمه دوم ۱۴۰۲ با اعتباری بالغ سه میلیارد ریال به‌منظور پاکیزگی، تعمیرات ضروری، رفع خطر و محصور کردن زمین‌های متروکه در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام به‌منظور جلوگیری از دپوی خاک و نخاله در زمین‌های متروکه انجام می‌شود که یکی از عوامل ایجاد آلودگی‌های بصری و زیست‌محیطی و نابسامانی در محدوده شهر به شمار می‌آید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.