یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نهمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح و عصر امروز (سه شنبه ۱۷ اسفند) برگزار شد و در آن تنی چند از نمایندگان این مجلس در نطق‌های خود به مسائل مهم جاری کشور پرداختند.

خاتمی: جهاد تبیین برای افرادی که تریبون دارند یک فریضه فوری و قطعی است

آیت الله سیداحمد خاتمی نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در این اجلاسیه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه ضرورت جهاد تبیین گفت: در خط مقدم این جهاد علما و بزرگانی هستند که تریبون در اختیار دارند و جهاد تبیین برای آنها یک فریضه فوری و قطعی است.

 

نماینده محترم مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیات و رویات به تشریح مبانی قرآنی و روایی جهاد تبیین پرداخت و در ادامه مواردی مانند بزک کردن رژیم طاغوتی پهلوی، القای جدا بودن دین از سیاست با تأکید بر سیاسی نبودن حوزه های علمیه زمان آیت الله حائری یزدی ناامید کردن مردم، القاء دروغین بریدن مردم از اصل انقلاب به کمرنگ نشان دادن جمهوریت نظام بعد از ارتحال حضرت امام خمینی(ره) القای دوری انقلاب از آرمانهای حضرت امام راحل، القای وابسته شدن جمهوری اسلامی ایران به شرق، القای نهادینه شدن فساد در کشور، فریب دادن به مشکلات و نشان ندادن موفقیت ها، جنگ روانی علیه روحانیت و برنامه ریزی دشمنان انقلاب اسلامی برای کم رنگ کردن حجاب و عفاف را از مصادیقی بر شمرد که لازم است در جهاد تبیین به آنها توجه شود و با روشنگری صاحبان نفوذ کلام، نقشه دشمنان در این حوزه ها خنثی شود.

** حسینی شاهرودی:  باید برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت فضای سایبر تعریف کنیم

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسینی شاهرودی، نماینده کردستان در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز با اشاره به این که بیشتر احکام اسلام مربوط به امور سیاسی، قضایی، مالی و روابط مردم با حکومت است افزود این سخن که دینی با روحانیت از سیاست جداست با اصول اسلام و خصوصاً قرآن مخالف است.

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری مخالفت اشرار عالم با انقلاب اسلامی مردم ایران را به دلیل پیروی انقلاب اسلامی از بعثت نبوی و قیام علیه ظلم و استبداد و استکبار دانست و اضافه کرد: جهانیان شاهدند که دشمنان انقلاب اسلامی یکی پس از دیگری به خاک مذلت نشسته و انقلاب اسلامی با رهبری حکیمانه امام خامنه ای (مدظله العالی) در اوج عزت و قدرت در جهان می درخشد و به پیش می رود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسینی شاهرودی، نظام جمهوری اسلامی ایران را دارای ماهیتی کامل فرهنگی دانسته و تصریح کرد: دولت اسلامی باید نسبت به اشاعه فرهنگ اسلامی، هدایت فرهنگی جامعه، ترویج فضایل و زدودن رذایل احساسی مسئولیت کرده و خود را متولی قلمداد کند و نگذارد انفعال و سستی نهادهای فرهنگی، جامعه را دچار ولنگاری و بی قیدی کند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با آسیب های مدیریت فضای مجازی توسط دشمنان کشور گفت: باید طبق بیانیه انقلاب گام دوم انقلاب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت جامع فضای سایبر برای کشور تعریف کنیم و در این جهت باید رهنمودهای مقام معظم رهبری و مصوبات شورای عالی فضای مجازی اجرایی شوند.

** حیدری: اشرافی‌گران و سازشکاران با غرب نمی‌توانند مدعی فاصله گرفتن مردم از آرمان‌های انقلاب شوند

حجت الاسلام و المسلمین محسن حیدری با اشاره به فرافکنی برخی افراد که درسالهای بعد از انقلاب دارای مسئولیت بوده اند و امروز دست به انتقاد از نظام جمهوری اسلامی ایران می زنند افزود کسانیکه به فرهنگ اشرافی گری و سازش با غرب روی آورده اند نمیتوانند مدعی فاصله گرفتن مردم از آرمانهای انقلاب اسلامی شوند

 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ضمن تشکر از ریاست جمهور که اولین روز کاری دولت را در سفر به استان خوزستان آغاز کرده و خوزستان را استان ویژه اعلام کرد ادامه داد : این اقدام بجا مرهمی بر زخم های باقی مانده از کم توجهی های دولت های قبلی به مردم این استان بود.

حجت الاسلام و المسلمین محسن حیدری یکی از مشکلات عمده مردم خوزستان را مساله آب برشمرد و اضافه کرد سیاستهای آبی وزارت نیرو در سالهای قبل منجر به چالش های جدی برای کشاورزی این استان شده است .

حسینی شاهرودی: معیار دسته بندی های کشور باید مبانی و مقیاس های ارزشی باشند

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالهادی حسینی شاهرودی ، نماینده مردم شریف استان گلستان در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت از انتظار می رود همانگونه که روابط خارجی و مسایل اقتصادی را در قالب اقتصادی را در قالب اقتصاد مقاومتی پیگیری میکند نهادهای فرهنگی جامعه را نیز به سمت تعالی و معنویت هدایت نماید.

 

نماینده مردم شریف استان گلستان ضمن تشکر از شورای عالی حوزه های علمیه که در ولایت فقیه و حکومت اسلامی را با مصوبه خود جز دروس اصلی و اساسی حوزه های علمیه منظور کرده اند افزود: اساس و ریشه انقلاب ما از مساله ولایت فقیه و حکومت اسلامی نشات گرفته است .

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالهادی حسینی شاهرودی گفت: معیار دسته بندی های کشور باید مبانی و مقیاس های ارزشی باشند و مواردی مانند دیانت و توجه به مصالح انقلاب و اعتماد به ولایت امر باید ملاک دسته بندی ها باشند و نه منافع سیاسی گروهی.

حسینی: برداشتن موانع تولیدکنندگان راه حل مشکلات اقتصادی کشور است

حجت الاسلام و المسلمین سیدمجتبی حسینی نماینده مردم شریف خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری در نطق پیش از دستور خود در نهمین اجلاس رسمی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برداشتن موانع از پیش پای تولیدکنندگان را راه حل مشکلات اقتصادی کشور دانست.

 

حجت الاسلام و المسلمین سیدمجتبی حسینی با تاکید بر لزوم صدور سریع و آسان مجوز پروژه های کشاورزی و صنعت و صادرات ،خروج میدان تولید از انحصار جمعی خاص را نیز از دیگر عوامل مهم حل رفع مشکلات اقتصادی کشور برشمرد.

نماینده مردم شریف خراسان رضوی در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری سپس با اشاره به روایات متعدد  در زمینه قبح احتکار و حرمت آن گفت: اگر با فراهم آمدن مقدمات لازم، نرخ گذاری بر محصولات به تولیدکنندگان واگذار شود انگیزه و احتکار کالاها نیز کاهش می یابد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمجتبی حسینی همچنین با اشاره به لزوم اجرای کامل نظام بانکداری اسلامی بیان داشت: اگر بانکها از نظام بنگاه داری و تجاری به نظام امانت داری تبدیل شوند می توانند به رفع مشکلات اقتصادی کشور کمک کنند.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.