سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت فعالیت گردان زنان یگان ویژه اعلام کرد: چند سال قبل یگان زنان راه اندازی و کارهای ستادی لازم نیز انجام شد اما از اسفند سال ۱۴۰۰ اولین گردان زنان یگان ویژه عملیاتی شد؛ به طوری‌که با گرفتن تجهیزات و لباس حتی در چند مورد حوادث و ناآرامی‌های سال گذشته در صحنه حضور داشته و مأموریت انجام دادند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا، کار اصلی زنان یگان ویژه را در صحنه‌های عملیاتی، شناسایی ، دستگیری، انتقال و مستندسازی گفت : در حوزه‌های مختلف از جمله طرح‌های مردم یاری نیز برای زنان یگان ویژه کار و مأموریت تعریف شده است.

 فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی با تاکید براینکه کار و مسوولیت اصلی زنان یگان ویژه، شناسایی، عملیات روانی و دستگیری افرادی است که مردان یگان ویژه به دلیل رعایت موازین شرعی نمی توانند در صحنه ناآرامی اجتماعی آنها را دستگیر کنند گفت: این زنان یگان ویژه هستند که این اقدامات را انجام داده و در مرحله بعد هم افراد دستگیر شده را منتقل می‌کنند.

 سردار کرمی با بیان این مطلب که زنان یگان ویژه در کنار یگان مردان در ماموریت ها حضور دارند از توسعه یگان ویژه زنان و استقرار آنها در تمام استان‌ها در سال ۱۴۰۱  خبر داد و گفت: در سال گذشته زنان یگان ویژه در ۱۰ استان مستقر بودند.

فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی با اعلام این مطلب که در سال جاری گردان زنان یگان ویژه در سه حوزه افسری، کادر و درجه داری فعال خواهند بود خاطرنشان کرد: یک گردان از زنان یگان ویژه هم در تهران مستقر هستند.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.