چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پایسنا/اردبیل مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: برای ۵ هزار و ۴۳۰ نفر از مددجویان و سایر نیازمندان در ۹ ماهه سال‌جاری اشتغال پایدار ایجاد شده است تا بتوانند با تکیه بر توانایی‌های خود به خودکفایی برسند.

علیرضا حسین‌نژاد ۱۹ دی با اشاره به اینکه مددجویان و سایر نیازمندان پس از فراگیری آموزش‌های لازم شغلی وارد بازار کار می‌شوند، گفت: ۵۴۳۰ نفر از مددجویان در سال‌جاری پس از شرکت در دوره‌های آموزشی و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه، شغل مورد نظر خود را ایجاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار به رفع مشکلات گسترده خانوار تحت حمایت کمک می‌کند، افزود: کار و فعالیت، موجب شکوفایی استعدادهای نهفته مددجویان شده و تاثیربسزایی در کیفیت زندگی آنها دارد.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی در ۹ ماهه سال‌جاری پرداخت شده است، بیان کرد: تلاش داریم با یاری بانک‌های عامل بتوانیم صددرصد منابع بانکی را به منظور خوداتکایی خانوار تحت حمایت جذب کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل ضمن قدردانی از اقدامات موثر بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان، گفت: تلاش داریم با همکاری مضاعف بانک‌های عامل بتوانیم برای تعداد بیشتری از مددجویان تحت حمایت فرصت‌های شغلی جدید ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه بانک‌های عامل به عنوان «یاوران اشتغال» همواره در کنار کمیته امداد به توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر کمک می‌کنند، افزود: هرچقدر سطح همکاری‌ها توسعه یابد به همان میزان شاهد رفع فقر و محرومیت خواهیم بود.

حسین‌نژاد با اشاره به ارائه آموزش‌های فنی و تخصصی به ۳ هزار و ۸۰۰ نفر از مددجویان اردبیلی، بیان کرد: آموزش‌های لازم شغلی زیر نظر اساتید مجرب به  مددجویان ارائه می‌شود تا در مسیر اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی با مشکلات کمتری روبه‌رو باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل به کاریابی برای ۲۳۰ نفر از مددجویان اشاره کرد و افزود: این افراد نسبت به تخصصی که دارند در واحد های تولیدی، کارخانجات، شرکت‌های خصوصی و فروشگاه‌های بزرگ مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد به دنبال پایدارسازی فرصت‌های شغلی و کسب درآمد مناسب برای اقشار آسیب‌پذیر است، اعلام کرد: تا زمانی که خانوار تحت حمایت به استقلال اقتصادی دست یابند، از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.