چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » قم
پ
پایسنا/قم عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: دنیا بداند اگر دین و اسلام و تشیع به خطر بیفتد این جمعیت همه به مصاف خواهند رفت و جانشان را فدای اسلام خواهند کرد.

آیت‌الله سید احمد خاتمی، ۱۸ دی ماه در اجتماع علما و روحانیون که در حمایت از مرجعیت و پاسخ به اهانت نشریه هتاک فرانسوی برگزار شد، عنوان کرد: این جنگ سیاسی و اقتصادی بی‌سابقه نیست و از آغاز اسلام این جنگ ترکیبی علیه اسلام وجود داشته است و از تخریب پیغمبر (ص) شروع شده است.

وی ادامه داد: قرآن اشاره می‌کند که آن‌ها پیامبر (ص) را کذاب، ساحر، مسحور، مجنون می‌خواندند و پیامبر (ص) از آنجا به شعب ابی‌طالب رفت و تحریم اقتصادی شد و از آن جا حتی توطئه ترور پیامبر(ص) را هم کشیدند.

وی افزود: علیه پیامبر اکرم (ص) و اسلام توطئه کردند و هدف آن‌ها این بود که می‌خواستند سفره دین را جمع کنند و قرآن می‌فرماید که تا قیامت این چنین است که کفار و دشمنان دست از سر شما بر نخواهند داشت و در صحنه باشید.

 ما زنده از آنیم که آرام نگیرم/ موجیم که آسودگی ما عدم ما است

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به حضور گسترده طلاب در این تجمع و عرصه های مختلف دفاع از انقلاب بیان کرد: دنیا بداند اگر دین و اسلام و تشیع به خطر بیفتد این جمعیت همه به مصاف خواهند رفت و جانشان را فدای اسلام خواهند کرد.

وی اظهار کرد: خروجی آن همه توطئه علیه پیامبر (ص) چه شد؟ در آغاز پیامبر دو مرید یعنی امیرالمؤمنین (ع) حضرت خدیجه را داشت اما چه شد؟ امروز یک میلیارد ۵۰۰ نفر باافتخار می‌گویند «أَشْهَدُ آن لَا إِلٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ » و «اشْهَدُ آن مُحَمَّداً رَسُولُ اللّه».

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه نشریه‌ای که این جنایت را مرتکب شده است چندی پیش به مقام شامخ نبی اکرم (ص) اهانت کرد، گفت: این نشریه مهم نیست اما آنچه مهم است حمایت دولت فرانسه از آن نشریه به بهانه آزادی بیان است، آزادی بیانی که هیچ کسی نمی‌تواند راجع به هولوکاست سخن بگوید.

وی اظهار کرد: اسم این را آزادی بیان می‌گذارند اما این دروغ است به اسم آزادی بیان به پیامبر (ص) توهین می‌کنند، به رهبر ملتی اهانت می‌کنند که جانباز است، رهبری اهانت می‌کنند که رزمنده قبل و بعد از انقلاب است، به رهبری اهانت می‌کنند که یکپارچه عشق به مردم است و راه امام (ره) را دنبال کرده و می‌کند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به اغتشاشات سه ماه اخیر گفت: این ها اعتراض نبود بلکه اغتشاش بود زیرا طبق قانون اساسی اعتراض در کشور ما آزاد است؛ اما این ها به بهانه اعتراض اغتشاش کردند و هرکسی که این اغتشاشات را اعتراض بخواند اغتشاش دیگری است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: در کشورهای اروپایی در اعتراضات شان تورات و انجیل را می‌سوزانند؟ اما این ها قرآن سوزاندند، مسجد را سوزاندند و نامش را اعتراض گذاشتند اما در کدام کشورهای اروپایی به کلیسا حمله کردند؟

وی با تأکید بر اینکه هر چه اهانت شما بیشتر شود ارادت مردم بیشتر خواهد شد، عنوان کرد: پیام سریع این اجتماع کم نظیر حوزوی این است که یک کلمه به دنیا و به پادوهای داخلی آمریکا، صهیونیست و انگلیسی می‌گوییم که این جمعیتی که اینجام آمده‌اند به فضل خدا پای انقلاب و نظام اسلامی ایستادند و خداوند انشاالله این توفیق را به مردم عنایت کند که پرچم را به صاحب اصلی آن یعنی امام زمان (عج) بسپاریم.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.