دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پ


برنامه‌های اوقات فراغت متناسب با ذائقه جوانان باشد

ایسنا/آذربایجان شرقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر هم افزایی سازمان‌های مسئول در جهت کیفیت بخشی به برنامه های اوقات فراغت جوانان، گفت: این برنامه‌ها باید متناسب با ذائقه نسل جوان تدوین و اجرا شود.

تراب محمدی، شنبه ۱۷ دیماه، در جلسه ستاد سامان‌دهی امور جوانان استان، تاکید کرد: برنامه های اوقات فراغت به گونه ای باشد که شامل مهارت آموزی، آموزش سبک زندگی، مسئولیت پذیری اجتماعی، خانوادگی و فردی، اشتغال و ازدواج و مسکن جوانان باشد.
 
وی با اشاره به اجرای برنامه های مختلف در پایگاه های اوقات فراغت، خواستار بازرسی از این پایگاه‌ها و نظارت بر محتوای آموزشی آنها تاکید کرد.
 
وی افزود: تدوین برنامه های مناسب و جامع برای غنی سازی اوقات فراغت نسل جوان از مهم ترین شیوه های مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگی است.
 
وی لزوم مهارت آموزی و داشتن برنامه مشخص برای جوانان را به عنوان یکی از مسائل مهم این حوزه یاد کرد و افزود: این مسأله به عنوان امری مهم باید در دستورکار دستگاه‌های مختلف قرار گیرد و جوانان  دنبال کسب مهارت باشند و دستگاه‌های متولی باید زیرساخت‌های لازم را برای پیشبرد این هدف آماده کنند.
 
 محمدی در ادامه با تاکید بر برنامه ریزی در حوزه جوانان برای آشنایی این قشر با هویت تاریخی، حس وطن دوستی، دستاوردهای انقلاب اسلامی و مقایسه تطبیقی قبل و بعد از انقلاب اسلامی، خواستار تبیین برنامه ها در این راستا شد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی افزود: باید برای اوقات فراغت جوانان تصمیم هایی گرفته شود که عملیاتی بوده و با روحیه نشاط و جوانی این قشر تاثیرگذار سازگاری داشته باشد.
 
وی با اشاره به عملکرد بانک‌ها در ارائه تسهیلات ازدواج و فرزندآوری، گفت: بانک‌ها در هنگام وام دادن نباید سخت گیری داشته باشند و در صورت بروز مشکل و کم کاری‌، برخورد قانونی انجام خواهد شد.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.