چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پ


به گزارش گروه بین اللملل خبرگزاری تسنیم، یورش نظامیان رژیم اسرائیل به مراسم تشییع جنازه شهید «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار شبکه الجزیره قطر و ضرب، شتم و جرح شرکت کنندگان در این مراسم، واکنش شدید اللحن این کشور را در پی داشت.

وزارت امور خارجه قطر در بیانیه‌ای حمله نظامیان رژیم اسرائیل به مراسم تشییع جنازه شهید شیرین ابوعاقله را شدیدا محکوم کرد و گفت که این رژیم نه تنها با خونسردی این شهید را به قتل رسانده بلکه دست به ارعاب و تهدید غیرنظامیان و شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه این شهید می‌شود.

وزارت خارجه قطر تأکید کرد: «ما بار دیگر خواستار پاسخگو کردن مقامات اسرائیل در مورد قتل شهید شیرین ابوعاقله هستیم.»

شبکه الجزیره قطر نیز در بیاینه‌‌ای جداگانه اظهارات و حملات نظامیان رژیم اشغالگر قدس به مراسم تشییع جنازه شیرین ابوعاقله را که چهارشنبه این هفته در تیراندازی صهیونیست‌ها به شهادت رسید، شدیدا محکوم کرد.

درخواست هنیه از محمود عباس

گروه‌های فلسطینی مانند جنبش حماس و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز این حمله وحشیانه صهیونیست ها را محکوم کرده و خواستار محاکمه و پاسخگوی رژیم تل‌آویو شدند.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به این رویداد گفت: «از تشکیلات خودگردان فلسطین می‌خواهم که لغو توافقات اسلو، عقب‌نشینی از به رسمیت شناختن این رژیم، قطع همکاری امنیتی با دشمن صهیونیست را اعلام کند و صرفا به برنامه مقاومت برای مقابله با این رژیم بیندیشد.»

او گفت: «ما خواستار تشکیل سریع فرماندهی میدانی واحد هستیم؛ فرماندهی که مقابله با اشغالگری را رهبری کند. ما در مرحله جدیدی هستیم که تنها تصمیمات قاطع و راهبردی با آن مناسب است. ما به  راه خود را ادامه خواهیم داد و در این راه نه مردد خواهیم بود و نه دچار ضعف و خستگی خواهیم شد. مردم ما نبردهای خود را با این اشغالگر در همه سطوح حل خواهند کرد و به سرانجام خواهند رساند.»

واکنش جبهه مردمی آزادی فلسطین

جنبش جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز ضمن محکوم کردن این حمله و یورش گفت: «حمله وحشیانه به پیکر شهید شیرین ابوعاقله گواه این است که ما با دشمن جنایتکار روبرو هستیم.» این جنبش تأکید کرد: «زمان تحویل پرونده قتل شیرین ابواکله به دادگاه کیفری بین‌المللی فرا رسیده است.»

کشور قطر , فلسطین , اسماعیل هنیه , جنبش مقاومت اسلامی |حماس , کشور قطر , فلسطین , اسماعیل هنیه , جنبش مقاومت اسلامی |حماس , کشور قطر , فلسطین , اسماعیل هنیه , جنبش مقاومت اسلامی |حماس ,

واکنش اروپا به هتک حرمت جنازه «شیرین»

از سوی دیگر، مدیر دیده بان حقوق بشر در اروپا ترور و قتل شیرین ابوعاقله را حمله به مطبوعات دانست و گفت که آزادی بیان و پاسخگویی در این جنایت «ضروری» است.

واکنش گروه ۷۷

ائتلاف کشورهای در حال توسعه (گروه ۷۷) نیز به همراه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که «ما خواستار تحقیقات فوری، بین المللی، بی طرفانه، مستقل و موثر در مورد قتل شیرین ابوعاقله هستیم.»

انتهای پیام/

 منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.