سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ

شهریار نیوز:

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس به دنبال ترغیب کشورهای عضو سازمان به اتخاذ مواضع عملی در قبال بحران غزه بود، افزود: در بیش از صدوبیست روزی که از این اتفاق می گذرد شاهد نوعی انفعال عملی هستیم، این مسئله برای جهان اسلام صورت خوشی ندارد که در قلب جهان اسلام سی هزار فلسطینی اعم از زنان و کودکان بی‌گناه کشته شوند ولی واکنش‌ها در حد برخی جلسات و ابراز همدردی ها باقی بماند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: حتما نیاز به این است که رژیم صهیونسیتی تاوان جنایت‌هایش را حتی به صورت حداقلی پرداخت کند و این تاوان حداقل قطع کامل مناسبات سیاسی، اقتصادی و استفاده از همه اهرم های بین المللی برای انزوای این رژیم جنایتکار است.

وزیر فرهنگ گفت: برای روسیه پس از جنگ اوکراین چه اتفاقاتی رخ داد؟ در کمترین فاصله زمانی از همه ابزارهای جهانی برای مقابله با این کشور استفاده شد مثل ممنوعیت حضور روس‌ها در مسابقات جام‌جهانی و المپیک، طرف مقابل روسیه در همه عرصه‌ها و مجامع جهانی انزوا را برقرار کرد این در حالی است که چنین اتفاق وحشتناکی به صورت مستمر در حال رخ دادن است ولی حتی جهان اسلام واکنش متناسبی را از خود نشان نداده است.

وی با بیان اینکه در این اجلاس تاکید کردم مردم کشورهای اسلامی با نگرانی تحولات را دنبال می کنند و از این انفعال حتما ناراحت و نگران هستند، افزود: انشاالله این اجلاس بتواند گام نوینی برای حرکتی قوی در حوزه اطلاع رسانی و حرکت جمعی جدید برای هم افزایی خبری و رسانه ای باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید براینکه در دیدارهای دو جانبه با مسئولان کشورهای مختلف همین نگاه حاکم بود تا بتوانیم این فضا را شکل دهیم، ادامه داد: امیدواریم تحرکات رسانه ای و فرهنگی بیشتر شود، جمهوری اسلامی ایران هم آمادگی خودش را برای هرگونه میزبانی از اجلاس‌های بعدی در این زمینه و انجام اقدامات تحول آفرین اعلام می‌کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.