چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پایسنا/کرمان رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: از مهرماه سال ۹۷ تا کنون ۵۴۶ پرونده در دبیر خانه ستاد استانی اقتصاد مقاومتی جهت پیگیری مشکلات فعالان اقتصادی استان و کشور تشکیل شده و با تلاش ها و پیگیری های به عمل آمده و حمایت های دستگاه قضایی استان از بیکاری بالغ بر ۲۱ هزار نفر نیروی متخصص و کارگر در استان جلوگیری شده است.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی امروز ۲۱ دی ماه درباره اهم اقدامات ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی کرمان اظهار کرد: به منظور تحقق فرامین مقام معظم رهبری و اجرایی کردن برنامه ها و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، از مهرماه سال ۹۷ تا کنون ۵۴۶ پرونده در دبیر خانه ستاد استانی اقتصاد مقاومتی جهت پیگیری مشکلات فعالان اقتصادی استان و کشور تشکیل شده و با تلاش ها و پیگیری های به عمل آمده و حمایت های دستگاه قضایی استان از بیکاری بالغ بر ۲۱ هزار نفر نیروی متخصص و کارگر در استان جلوگیری شده است.

وی با بیان اینکه تعداد جلسات برگزار شده ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ۹ ماهه امسال ۱۱۵ پرونده است، افزود: برگزاری نشست های مستمر با شرکت های دانش بنیان و تلاش در جهت رفع مشکلات آنان، حل مشکل شرکت فولاد زرند ایرانیان در جهت تعیین تکلیف بدهی ایجاد شده بابت تاخیر ناشی از عدم بهره برداری مطابق قرارداد با شرکت ایمیدرو و جلوگیری از بیکاری ۴۰۰ نفر نیروی کارگر و متخصص در شهرستان زرند که با موافقت ستاد استانی اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید کرمان تا پایان سال ۱۴۰۲ مهلت اعطاء شد.

وی در ادامه عنوان کرد: از دیگر اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی جلوگیری از تعطیلی بیمارستان قائم با بیش از ۲۰۰ نفر پرسنل و کمک به افزایش درامد زایی با پیگیری جذب پزشک متخصص از دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و کرمان، حل مشکل تامین آب و برق مجتمع فرو آلیاژ رباط جهت ایجاد کارخانجات تولید منگنز و کروم در منطقه اسفندقه و زمینه ساز ایجاد اشتغال ۳۵۰ نفر در منطقه و پیگیری تعیین و تکلیف قراردادهای در وضعیت فسخ، اقدام قضایی و صدور اجرائیه با شرکت شهرک های صنعتی استان که دارای پیشرفت بالای ۸۰ درصد هستند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: اقدامات حمایتی از شرکت ریگان خودرو در جهت رفع مشکلات گمرکی ۱۸۹ خودرو در جهت پرداخت بخشی از مطالبات شرکت از جمله اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان است.

وی گفت: از اقدامات دیگر ستاد می توان به پیگیری حل مشکلات شرکت صاروج پارس و جلوگیری از لغو قرارداد و تضییع حقوق بیت المال با توجه به سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته و حل مشکلات زیرساختی برق و فاضلاب پروژه، اعلام حمایت ستاد استانی و دستگاه قضایی استان از اجرای پروژه های شرکت گهر زمین در منطقه بردسیر، پیگیری رفع مشکلات معادن جنوب و فراهم نمودن زمینه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در مناطق محروم و رفع اختلاف شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان با ایمیدرو و جلوگیری از بیکاری بالغ بر ۳۰۰۰ نفر نیروی کار و متخصص اشاره کرد.

حمیدی در ادامه گفت: در راستای مطرح شدن حل مشکلات پیش رو در مجموعه جهان فولاد سیرجان در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ بازدیدی از مجموعه جهان فولاد سیرجان صورت گرفت و همچنین در خصوص مشکل واگذاری سایت کارخانه قند بردسیر و شروع مجدد فعالیت آن در تاریخ ۱ شهریور ۱۴۰۱ بازدیدی از کارخانه قند بردسیر صورت گرفت که در نهایت این بازدید با پیگیری دادگستری استان در خصوص واگذاری و جذب سرمایه گذار جدید اقدام شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به بازدید از کارخانه تولید میلگرد جهان فولاد بردسیر افزود: نتیجه این بازدید ارائه گزارش مدیرعامل کارخانه و استفاده از ظرفیت های موجود در راستای مسئولیت های اجتماعی است.

وی تصریح کرد: در راستای مطرح شدن حل مشکلات کارخانه بریکت سازی راور در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ بازدیدی از این کارخانه صورت گرفت که در نهایت مشکل ثبت سفارش واحد تولیدی جهت واردات آجر نسوز رفع شد. همچنین درخصوص مشکل معدن خمرود زرند در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ بازدیدی از این مجموعه صورت گرفت که در نتیجه اختلافات شرکت فولاد زرند ایرانیان و شرکت ایمیدرو برطرف شد.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.