دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «جنگ پرملات» به قلم فاطمه تقی‌زاده و با تصویرگری کوثر رضایی در واحد ادبیات پایداری انتشارات کتاب جمکران و با همکاری کنگره شهدای استان قم، تولید و روانه بازار نشر شده است. این کتاب از جمله کتاب‌هایی است که توسط انتشارات کتاب جمکران و با همکاری ستاد ملی کنگره شهدای استان قم با موضوع دفاع مقدس تولید و منتشر شده است.

دنیای حسین پاینده با دنیای دیگر رزمندگان تفاوت دارد و در این کتاب مخاطب با روایتی متفاوت از آنچه تا به امروز از جنگ شنیده آشنا می‌شود. حسین پاینده که متولد ۱۳۳۴ بوده و نوجوانی و شروع جوانی خود را در دوران پیش از انقلاب سپری کرده است با شروع جنگ تحمیلی به عضویت بسیج در می‌آید. مدتی در بسیج فعالیت داشته اما به ماندن در شهر راضی نمی‌شود و درخواست اعزام به جبهه را می‌دهد. در مدت کوتاه حضورش در جبهه همانند پشت جبهه دست به کارهایی میزند که نشان از روحیه طنز و ساده‌دلی او دارد.

فاطمه تقی‌زاده نویسنده کتاب جنگ پرملات که چاپ سفرنامه اربعین با عنوان مادرلند را در پرونده خود دارد، با نثری روان و طنزگونه در این کتاب به روایت زندگی حسین پاینده پرداخته است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«رادیو عراق روشن بود. گوینده، حنجره‌اش را چسبانده بود به میکروفن و سعی می‌کرد صدای نخراشیده و زامبی‌طورش را پشت خنده‌های ریز و درشت پنهان کند. تارهای صوتی گوینده که هیچ، کل سلول‌های زنده و مردۀ بدنش داشتند از شادی بِشکن می‌زدند. «ملات‌ ملات» از دهانش نمی‌افتاد. در عرض یک‌دقیقه، نود بار گفت: «ماتَ مَلات!» و هر نود بارش را کِل کشید و مثل گزارشگرهای فوتبال، از خود بی‌خود شد. بعد از گوینده، نوبت صدام‌حسین بود که بیاید و با ذوق، خبر کشته شدن حسین‌ملات را بدهد. حسین‌ملات از سرداران به‌نام ایرانی بود که صدام برای سرش هزار دلار جایزه گذاشته بود. صدام طوری خوشحالی می‌کرد که انگار سه‌بسته پاستیل عروسکی گذاشته‌اند کف یک دستش و یک فروند هلی‌کوپتر کنترلی کف دست دیگرش.»

کتاب «جنگ پرملات» برای گروه سنی نوجوان و جوان مناسب بوده و در ۱۱۰ صفحه و شش فصل به قیمت ۳۸ هزار تومان توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شده است.  منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.