سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پنماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر شکل گیری شاخص های توسعه گفت:‌ از رئیس جمهور انتظار داریم بحث فضای مجازی را جدی بگیرند و پلتفرم هایی را که فیلتر شده و باعث بیکاری حجم عظیمی از مردم شدند آزاد کنند.

به گزارش ایسنا، معین الدین سعیدی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز چهارشنه (۲۱ دی ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، بیان کرد: این روز را به بانوان و مادران که مربیان واقعی انسان و انسانیت هستند تبریک می گویم.

وی در ادامه خطاب به بزرگان و مسئولان کشور گفت: شما را به خدا مردمانتان را دریابید؛ مردم سیستان و بلوچستان سالیان بسیاری است که با امید به وعده های ما و شما شب و روز می گذرانند. دیگر بس است. از خدا بترسیم که ناامید کردن خلق خدا ناروا است. به حرمت مروتتان برچسب محرومیت را از استان، شهرها و روستاهای ما بردارید که با تزریق این واژه بر مردم دیار ما هیچ پیشرفتی حاصل نشد، بلکه انگیزه رشد از جوانان ما گرفته شد و در پناه این تعبیر نامناسب به سکون تن داده اند. ما محروم نیستیم و ثروتمندترین هستیم. دیار ما مهد عالمان، شاعران، اندیشمندان و دادخواهان است.

نماینده مردم چابهار در ادامه نطق خود در صحن علنی مجلس فیلمی از وضعیت مردم سیستان و بلوچستان و صف های طولانی بنزین و آب نشان داد و گفت: این انسان هایی که در صف بنزین و آب دیدید اگر خطری مام میهن را تهدید نماید اولین کسانی هستند که سینه خود را برای دفاع از وطن سپر می کنند.

سعیدی ضمن تشکر از اعضای کمیسیون انرژی که به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده اند گفت: از این کمیسیون که به این استان سفر کرده اند تا درد مردم را از نزدیک ببینند تشکر می کنم و امیدوارم که با توجه به این سفر تدبیری عاجل بیندیشند و همچنین از مدیرعامل شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی تشکر می کنم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:‌ همچنین از همکارانم در کمیسیون های فرهنگی، عمران و کشاورزی که نگاه ویژه به حوزه سواحل مکران دارند تشکر می کنم، با توکل به خدا و تعهد به وطن و ارداه آهنین و تلاش بی وقفه قطار توسعه شهر، استان و کشور را سرعت می بخشیم. رهبر انقلاب سال هاست بر توسعه سواحل مکران تاکید داشتند، اما ما و مسئولان اجرایی جز همایش و نمایش و سیمنار چه کردیم؟

سعیدی در ادامه خطاب به متولیان توسعه کشور عنوان کرد: توسعه یک فرآیند برون زا نیست که بتوان آن را تزریق کرد، توسعه باید در شاخص های توسعه انسانی شکل بگیرد، با صف های طولانی بنزین، حاشیه نشینی عظیم، نانوایی با آردهای آغشته به خاک، کمترین سرانه فضای آموزشی، بیمارستانی با کمبودهای عدیده و بیمارانی افتاده در چنگال درد و سرگردان در راهرو و تانکرهای آبی که خرید آنها به بهای تمام حقوق کارمندان و کارگران می انجامد به توسعه نخواهیم رسید، اما جا دارد از زحمات مدیران جهادی نظیر وزیر نیرو، آقای فتاح ریاست بنیاد مستضعفان و آقای  نیک زاد ریاست بنیاد مسکن به دلیل نگاهشان به سواحل مکران تشکر می کنم.

وی در پایان تاکید کرد: از دولت انتظار داریم که بحث نگاه ویژه را کنار بگذارند و در عمل به دردهای استان سیستان و بلوچستان بپردازند. همچنین توجه داشته باشید که با توجه به شرایط آرامی که در کشور وجود دارد از رئیس جمهور انتظار داریم بحث فضای مجازی را جدی بگیرند و پلتفرم هایی که فیلتر شده اند و باعث بیکاری حجم عظیمی از مردم شدند را باید آزاد کرد، نمی شود ما و شما دنبال تیک آبی و خاکستری باشیم اما مردم دسترسی نداشته باشند.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.