سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس؛ دکتر انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در نشست بانوان دانشگاه آزاد اسلامی در رویداد عصر امید که ظهر دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱ در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان از مرحله ایده تا تولید محصول در  این نشست، مایه امید و عزت آینده ایران اسلامی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات کسب‌وکار زنان باید در مسیر دانش فراهم شود، اظهار کرد: سیاست دولت اشتغال بر مبنای دانش برای خانواده‌ها و زنان خود سرپرست و سرپرست خانوار است. در این راستا ایجاد کار و پشتیبانی شغلی در امور استخدامی در دولت مورد تجدیدنظر قرار خواهد گرفت.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر اینکه بدون نیازسنجی و آمایش سرزمین، موفقیت در این راستا امکان‌پدیز نیست، گفت: این امر بنا به ظرفیت و پتانسیل هر استان و همراه با ضمانت‌هایی برای پشتیبانی از زنان انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: ایجاد زمینه کسب‌وکار زنان در منزل و تأمین اعتبار بیمه بانوان شاغل و سرپرست خانوار مورد توجه ماست و در تلاش  هستیم حمایت‌های معنوی صورت گیرد.

همچنین موارد مرتبط با حمایت از فرزندآوری باید در قانون مورد دقت قرار گیرد و پیشنهادات مطرح شده را به معاونت جهت اصلاح  قانون ارسال فرمایید.

تمامی موارد فرزند آوری که با اشتغال تعارض دارد، از جمله کم کردن ساعت کاری یا دورکاری در دستور کار است و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: البته این موارد برای زنان شاغل تیغه دولبه‌ای محسوب می‌شود، چون گاه کارفرمایان موافق این موارد نیستند.

دکتر خزعلی اظهار کرد: ایجاد کار و پشتیبانی شغلی در امور استخدامی در دولت در مصوبات آینده مورد تجدیدنظر قرار خواهد گرفت و اشتغال بر مبنای علم و دانش و تبدیل ایده به محصول و تجاری سازی آن در اولویت این مصوبات خواهد بود.

وی در پایان با تقدیر از دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری رویداد عصر امید، خاطرنشان کرد: این نشست‌ها و تبادل آرا و اندیشه‌ها، فرصت و قدرت حرکت زنان خواهد بود و پیوستن آن‌ها به هم ظرفیتی برای تولید و اشتغال است.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.