یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پبه گزارش خبرنگار مهر، پرواز ساعت ۱۲ ظهر امروز تهران-تبریز هواپیمایی معراج به دلیل ورود دود به داخل کابین هواپیما، با درخواست فرود اضطراری خلبان، اندکی پس از برخاستن، بار دیگر به مهرآباد بازگشت.

کاپیتان سید محمد میرسمیعی مدیرعامل این شرکت هواپیمایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دودی که وارد کابین شده بود، به دلیل آتش سوزی موتور یا نقص فنی پرواز نبوده است، اظهار کرد: به دلیل گرد و خاک، با مواد شوینده مخصوصی اقدام به شستشوی موتورهای هواپیما کرده بودیم که این هواپیما امروز بعد از شستشوی موتور، وارد سیکل پروازی شد.

وی ادامه داد: برای نخستین بار بود که از این مواد استفاده می‌شد و از اینکه مواد شوینده در اثر حرارت موتور، سبب انتقال دود به داخل کابین می‌شود، اطلاعی نداشتیم.

میرسمیعی خاطرنشان کرد: برای یکی از مسافران مشکل تنفسی ضعیفی ایجاد شده بود که پس از بازگشت پرواز به فرودگاه تهران، در مهرآباد تحت رسیدگی قرار گرفت و پس از رفع مشکل ایجاد شده در موتور، بلافاصله پرواز تهران – تبریز انجام شد.

وی افزود: در مهرآباد موتور هواپیما برای دقایقی کار کرد و مواد شوینده به طور کامل از موتور خارج شدند و پس از رفع مشکل ایجاد شده، مسافران، پرواز خود را از سر گرفتند که در حال حاضر این هواپیما به مقصد خود در تبریز رسیده است.منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.