چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پ


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای) به منظور تربیت پژوهشگر معارف انقلاب اسلامی، برای سال ۱۴۰۱ از بین برادران و خواهران داوطلب و علاقه‌مند دانش آموختگان دوره دکتری، دانشجویان دوره دکتری و طلاب سطح چهار حوزه علمیه، از طریق آزمون و مصاحبه برای یک دوره آموزشی و پژوهشی دو ساله در شهرهای تهران، قم و مشهد، پژوهشگر می­پذیرد.

اهداف این طرح عناوینی از قبیل اعتلاء معارف، اصول و  مبانی اسلام ناب محمدی، توانمندسازی پژوهشگران برای حضور در عرصه پژوهشگری معارف انقلاب اسلامی با رویکرد آینده پژوهی و پاسخ به مسائل و نیازهای جامعه اسلامی، آشناسازی پژوهشگران با روش‌های کارآمد و موثر پژوهش درحوزه معارف انقلاب اسلامی برای تولید وتعمیق علم و معرفت  دینی به منظور نیل به تمدن نوین اسلامی، گسترش فضای نقد، تحلیل، تبیین، ارزیابی، آزاد اندیشی، سیاست پژوهی و نظریه پردازی درحوزه های معارف انقلاب اسلامی، تولید آثار پژوهشی و تألیف کتاب‌های علمی درگرایش‌های تخصصی  مبتنی بر منظومه فکری و اندیشه حضرت امام خمینی و رهبر انقلاب اسلامی، زمینه سازی برای نقش­‌آفرینی پژوهشگران خلاق و نوآور در عرصه‌­های علمی، پژوهشی، فرهنگی عنوان شده است.

مدت زمان برگزاری این دوره برای همه مراکز تهران و مشهد و قم دو سال (چهار نیم سال تحصیلی) است که هرنیم سال تحصیلی شامل ۱۶ هفته و هر هفته شامل ۲ روز حضور در جلسات برنامه درسی پژوهشی (حداقل هفته‌ای ۱۰ساعت) است.

شرایط عمومی پذیرش به قرار زیر است:

– مسلمان بودن

– اعتقاد به اصل ولایت مطلقه فقیه و التزام عملی به آن

– اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی، متدین و پایبند به اخلاق اسلامی

– آگاهی از نظام اندیشه ای انقلاب اسلامی و مبانی معرفتی حضرت امام خمینی و رهبر معظم انقلاب اسلامی

– دارا بودن سوابق پژوهشی و مقالات علمی

– دارا بودن حداکثر سن ۳۵ سال برای دانش آموختگان دکتری و ۳۰ سال برای دانشجویان دکتری و طلاب سطح چهار  

-تأهل برای خواهران

-سکونت در شهر برگزاری دوره

عناوین گروه های تخصصی و محل برگزاری آن در جدول زیر تشریح شده است:

 

 

متقاضیان می توانند از تاریخ اول تیر ماه تا تاریخ اول مردادماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به آدرس KHAMENEI.IR  در این دوره ثبت نام کنند. پذیرش متقاضیان منوط به شرکت در آزمون وکسب حدنصاب نمره در آزمون عمومی و تخصصی و شرکت در مصاحبه و کسب نمره حدنصاب قبولی خواهد بود.

لازم به ذکر است تشکیل گروه‌های تخصصی جدول فوق منوط به حد نصاب رسیدن آنهاست که در غیراینصورت با هماهنگی نسبت به تغییر گروه‌ها اقدام خواهد شد.

یادآور می شود نحوه مصاحبه شرکت‌کنندگان بومی شهرهای مذکور (تهران، قم، مشهد) به صورت حضوری خواهد بود.

زمان‌بندی برگزاری آزمون ، مصاحبه‌های حضوری  واعلام نتایج به قرار زیر است:

 

 

لازم به ذکر است آزمون عمومی شامل سوالات چهار گزینه‌ای از بخش عمومی از منابع ردیف ۱ تا ۷ و معادل ۴۰ درصد از نمره قبولی را تشکیل می‌دهد و سوالات تشریحی متناسب با حوزه دانشی گروه تخصصی ۶۰ درصد نمره قبولی خواهد بود.

 

 

عدم شرکت در آزمون عمومی ( مجازی) به منزله انصراف و عدم شرکت در کلیه مراحل پذیرش خواهد بود.

انتهای پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.