دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


گروه دانشگاه خبرگزاری فارس؛ زمان نه چندان دور که ویروسی به نام کرونا انسان‌ها را از هم دور نکرده بود و اجتماعات گوناگون در فضاهای مختلف برگزار می‌شد، کلاس‌های دانشگاه‌ها نیز حضوری بود و دانشجویان در جایی به نام سلف دانشگاه غذا میل کرده و بهترین خاطرات دوران دانشجویی خود را رقم می‌زدند.

جالب اینکه غذاهای سلف به خوشمزگی غذای خانه نبود، گاهی حتی شرایط بهداشتی مناسبی نداشت و از مواد متفاوتی در غذاها استفاده شده بود اما طعم ماندگارش زیر زبان و خاطراتش در ذهن می‌ماند.

با شیوع کرونا و غیرحضوری شدن کلاس‌ها صدای قهقهه‌های دانشجویان در سلف‌های خالی دانشگاه‌ها به گوش نمی‌رسید اما حالا با کمتر شدن کرونا دوباره دانشگاه‌ها حضوری می‌شود و سلف‌ها و خاطرات‌شان برقرار.

 

از این رو با چند نفر از دانشجویان درباره خاطرات سلف دانشگاه گفت‌وگو کردیم.

یکی از دانشجویان گفت: منوی سلف بسیار مورد پسند بود و با دیدن نام غذاها گرسنه‌مان می‌شد اما غذاها اصلا قابل تحمل نبود به طوریکه گویا قورمه سبزی را بجای سبزی قورمه با چمن‌های دانشگاه می‌پختند.

یکی دیگر از دانشجویان درباره فسنجان دانشگاه نظر داد و گفت: هرگز متوجه نشدم از چه موادی برای پخت فسنجان استفاده می‌کردند فقط یک خورشت قهوه‌ای رنگ می‌دیدیم و حدس می‌زدیم که فسنجان است.

دانشجوی دیگری از کیفیت غذاها ناراحت بود و گفت: به علت پایین بودن کیفیت غذا، دانشجویان از خوردن غذا به اندازه لازم امتناع کرده و این مسأله سبب سو‌ء تغذیه و کاهش توان یادگیری دانشجویان می‌شود، حتی ماست و دوغ‌ها هم از تاریخ انقضاشان گذشته است.

یکی از دانشجویان از فضای سلف گلایه داشت و گفت: صندلی‌ها خراب و فرسوده است و نمی‌توانیم به راحتی بر روی آن بنشینیم.

دانشجوی دیگری از غذای دانشگاه با عنوان چلو لاستیک یاد کرد اما همین را با خنده و حال خوب بیان کرد و گفت: با تمام مشکلات اما خاطرات خوب ما در همان سلف رقم می‌خورد.

یکی از دانشجویان هم از ورود گربه‌های دانشگاه به سلف در زمان خوردن غذا تعریف کرد و گفت: هم غذا شدن با گربه‌ها هم یکی از خاطرات ما از سلف دانشگاه است.

از وجود سنگ و مو و غیره در غذا که بگذریم به طور کلی سلف دانشگاه‌ها دارای شرایط مناسب شأن دانشجویان نبود، البته که اینگونه هم نمی‌ماند و بنا به قول مسوولان قرار است آشپزخانه‌های سنتی جمع‌آوری شده و سلف‌ها سامان یابد.

 

در این زمینه مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اعلام خبر‌ خوش ساماندهی سلف‌های دانشگاه، به دانشجویان قول ارتقای کیفیت غذاها را داد.

گنجی گفت: طرح جدیدی برای ارتقای کیفیت و تنوع غذاهای دانشگاه‌ها در نظر گرفته‌ایم که براین اساس آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها به آشپزخانه‌های صنعتی تبدیل می‌شود.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.