دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پیک مقام بهداشتی در ژاپن هشدار داده است که احتمالا از اواسط ماه ژانویه (حدود یک هفته دیگر) رکوردهای جدید و بی سابقه ای از ابتلا و تلفات کرونایی در این کشور ثبت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، “تاتدا کازوهیرو”، استاد دانشگاه “توهو” که عضو هیئت مشاوران دولت ژاپن در زمینه کرونا است، پیش بینی کرد: این احتمال وجود دارد که تعداد مبتلایان جدید روزانه به کووید۱۹ در این کشور پس از اواسط ماه ژانویه (ماه جاری میلادی) به شدت افزایش یابد و احتمالا از رکوردهای قبلی نیز فراتر خواهد رفت.

وی افزود: ممکن است شمار روزانه مبتلایان به کووید۱۹ در سراسر این کشور به پیش‌بینی قبلی دولت یعنی ۴۵۰ هزار نفر برسد. این تعداد به مراتب بیشتر از حداکثر تعداد روزانه مبتلایان در ژاپن طی موج هفتم کرونا در تابستان سال گذشته است.

تاتدا گفت که به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، نرخ اشغال تخت‌های بیمارستانی در بیمارستان‌های دانشگاهش از جمله تخت‌های مورد استفاده بیماران بدحال، رو به افزایش است.

به گزارش “ان اچ کی”، این مقام بهداشتی ژاپن همچنین هشدار داد: اگر شیوع کرونا مهار نشود، با توجه به وضعیت ظرفیت رو به تکمیل بیمارستان‌ها، ممکن است تعداد بیشتری از افراد جان خود را از دست بدهند. این استاد دانشگاه از مردم نیز خواسته تا خود را برای این وضعیت آماده کرده و اقدامات اولیه در مقابله با شیوع کرونا را رعایت کنند.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که از زمان آغاز همه‌گیری کرونا مجموع موارد ابتلا به این بیماری در ژاپن در روز جمعه از مرز ۳۰ میلیون نفر گذشت و وزارت بهداشت نیز روز گذشته (شنبه) اعلام کرد که در آمار روز جمعه، فوت ۴۵۶ تن بر اثر ابتلا به کرونا را تایید کرده و این رقم، بیشترین آمار روزانه جان‌باختگان در این کشور از زمان آغاز این همه‌گیری تا کنون است.

ژاپن در حال حاضر با موج هشتم شیوع کووید۱۹ دست و پنجه نرم می‌کند و آمارهای ثبت شده طی روزهای اخیر همچنان در حال اوج گیری است و تشدید این روند در روزهای نخست سال جدید میلادی، موجب افزایش نگرانی مقامات و کادر درمانی شده است.

روزنامه “ژاپن تودی” نیز در گزارشی آورده است که تاکنون حدود ۲۵ درصد از جمعیت ژاپن به کووید۱۹ مبتلا شده اند.

در همین حال به گفته موسسه ملی بیماری‌های عفونی ژاپن، نگرانی‌ها در مورد شیوع زیرسویه های جدید امیکرون در این کشور نیز افزایش می یابد زیرا زیرسویه XBB.۱.۵ امیکرون که به سرعت در ایالات متحده گسترش یافته، در ژاپن نیز دیده شده است.

انتهای پیاممنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.