چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پ


به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، بیمارستان ۱۲۰ تخت‌خوابه “شهدای سلامت بنیاد برکت” درزمینی به مساحت ۷ هکتار و زیربنای ۱۲۲۰۰ مترمربع در نی‌ریز به بهره‌برداری رسید.

صبح امروز، همزمان با سالروز ولادت پربرکت امام علی(ع) و روز پدر ، بیمارستان شهدای سلامت بنیاد برکت نی‌ریز با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام ، استاندار فارس  و سایر مقامات استانی افتتاح شد.
 

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام که در سفری یکروزه به فارس رفته در آیین بهره‌برداری ازاین بیمارستان ضمن گرامیداشت یاد امام و شهدا اظهار داشت: سال ۹۰ وزیر وقت بهداشت لیست حدود ۱۰۰ بیمارستان موردنیاز کشور را تهیه کرد و از ستاد اجرایی فرمان امام درخواست کمک برای ساخت و تجهیز آنها کرد که دکتر مخبر ساخت ۱۲ بیمارستان را تقبل کرد و نی‌ریز یکی از آن بیمارستان‌ها بود.

عارف نوروزی افزود: امروز دوازدهمین بیمارستان را همزمان با سالروز ولادت مولی الموحدین افتتاح و تقدیم مردم شریف این منطقه میکنیم تا بخش زیادی از مشکلات آنها برای دسترسی به کادر سلامت و درمان و تجهیزات پزشکی مرتفع شود.

وی خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام در سال‌های اخیر بیش از ۷۰۰۰ میلیارد تومان در استان فارس سرمایه‌گذاری کرده که ۶۰۰۰ میلیارد تومان آن برای پروژه عظیم پتروشیمی اتان‌گیری مُهر بود که پروژه‌ای ملی، ارزآور و از جنس اقتصاد مقاومتی است و ۹۰ درصد کارکنان آن نیز از افراد بومی هستند.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در ادامه گفت: ۱۲۵۳ میلیارد تومان دیگر در قالب ۸طرح بنگاه محور با ظرفیت حدود ۴۰۰۵ نفراشتغال و مجموع ۱۵۸میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان سرمایه‌گذاری و ۸۷۲۳ طرح اشتغال‌محور خرد و خانگی با ظرفیت اشتغال ۲۶۱۶۹ و مجموع سرمایه‌گذاری ۱۰۲۹میلیارد تومان از این سرمایه‌گذاری‌ها بوده است.

سرپرست ستاد اجرایی بیان داشت: اجرای ۹۲۸ پروژه عمرانی و زیربنایی با ارزش ۱۰۷٫۷میلیارد تومان شامل ۱۱۴مدرسه و ۳۴مسجد و ۷۲۱ مسکن محرومین نیز بخش دیگری از خدمات ستاد در استان فارس میباشد.

نوروزی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای ستاد نیز گفت: ۵۰۳ پروژه عمرانی و زیربنایی شامل ۵۳مدرسه، ۱۳مسجد و ۱۰۹پروژه عمرانی دیگر با ظرفیت حدود ۷۲میلیارد تومان سرمایه‌گذاری را در دست اجرا داریم.

فرهاد طهماسبی نماینده مردم نی‌ریز در مجلس شورای اسلامی نیز دراین مراسم ضمن قدردانی از خدمات ستاد اجرایی فرمان امام ، اظهار داشت: آغاز ساخت این بیمارستان در جلسه مربوط به شهدا مطرح شد و امروز هم در ایام سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ولادت امیر مؤمنان به بهره‌برداری رسید.

طهماسبی تأکید کرد: ستاد اجرایی فرمان امام کاملا بی‌ادعا ودرعین حال حساب شده و مدبرانه درمناطق محروم تلاش و محرومیت‌زدایی می‌کند و درسال‌های سخت اخیر چه به لحاظ اقتصادی و معیشتی و چه به لحاظ درمانی و دستاوردهای بزرگ ضدکرونایی درکنار مردم ایران ایستاد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز دراین مراسم با بیان اینکه در اختیار گذاشتن امکانات برای مردم مهم است، اظهار داشت: بالغ بر ۱۱۵ میلیارد تومان هزینه این بیمارستان شده که حدود ۹۰ میلیارد تومان هزینه ساختمانی و ۳۰میلیارد هزینه تجهیزات شده است.

سیدوحید حسینی افزود: بنیاد برکت در مقطع حساسی که منابع در اختیار نداشتیم به داد مردم این منطقه رسید.

استاندار فارس نیز ضمن تشکر از حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در آیین بهره‌برداری از بیمارستان بزرگ شهدای سلامت برکت اظهار داشت: با افتتاح بیمارستان نی‌ریز تقریبا تمام شهرستان‌های استان فارس صاحب بیمارستان شدند که تمام این بیمارستان‌ها هم بعد از انقلاب ساخته شده‌اند که باعث افتخار و بالیدن است.

محمدهادی ایمانیه افزود: ستاد اجرایی فرمان امام درکنار انجام پروژه‌های بزرگی مثل ساخت و تجهیز این بیمارستان و ۱۰ بیمارستان دیگر که در کشور ساخته ، مشغول فعالیت‌هایی بزرگی در استان فارس مانند انتقال آب روستاییان، ایجاد اشتغال محرومین ، احیای کارگاه‌های تولیدی و توزیع اقلام معیشتی در مناطق محروم است که ازاین بابت باید قدردان این مجموعه پرخیر و برکت انقلابی و جهادی باشیم.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.