دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ ساعت ×
پ
پ


صادق ستاری‌فرد معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش برای چهارشنبه آخر سال، اظهار کرد: پویش «هر دانش‌آموز، مراقب یک هم‌کلاسی» برای پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال ایجاد شده است تا دانش‌آموزان با اصول خود مراقبتی و مراقبت از همسالان خودشان آشنا شوند.

وی با بیان اینکه همه دانش‌آموزان می‌توانند در این پویش مشارکت داشته باشند، ادامه داد: تلاش داریم تا مشارکت‌طلبی و مسؤولیت پذیری در دانش‌آموزان را نهادینه کرده و آموزش دهیم.

ستاری‌فرد تصریح کرد: در این پویش سعی شده است تا دانش‌آموزان هم خودشان به اصول خودمشارکتی برسند و هم بتوانند دیگر همسالان خودشان را آگاه کنند که دانش‌آموزان می‌توانند در این پویش در قالب‌های مختلف چون داستان، داستانک، شعر و فیلم کوتاه شرکت کنند. 

* آموزش به دانش‌آموزان درباره پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخرسال

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: برنامه دیگر این است که با همکاری سازمان اورژانس، سازمان هلال‌احمر و وزارت بهداشت، دانش‌آموزان را در خصوص رفتارهای پرخطر و مدیریت رفتارهای پرخطر، آموزش دهیم که این اقدام در بستر «شاد» برگزار شده و از طریق فعالیت‌های معلمان و سفیران سلامت دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: با همکاری رسانه ملی نیز در خصوص موضوع سلامت دانش‌آموزان و کاهش رفتارهای مخاطره‌آمیز چهارشنبه آخر سال، همکاری‌های خوبی را تعریف کردیم.

ستاری‌فرد با بیان اینکه موضوع آگاهی بخشی دانش‌آموزان در مواجهه با اتفاقات در خصوص چهارشنبه آخر سال از دیگر موارد است که در دستور کار داریم، گفت: ۵ هزار مراقب بهداشت و سلامت داریم که در ارتباط با مدارس و دانش‌آموزان کار می کنند تا شاهد چهارشنبه کم خطر برای دانش‌آموزان ایران اسلامی باشیم.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.