دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲ ساعت ×
پ
پبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ پیرحسین کولیوند رئیس این جمعیت گفت: افزایش بارش‌های سیل آسای خارج از فصل همزمان با خشکسالی از تبعات نامطلوب تغییرات اقلیمی است و هلال احمر در هنگام وقوع حوادثی چون سیل به سانحه فراخوانده می‌شود در حالی‌که مبارزه با تأثیرات تغییرات آب و هوایی و پیشگیری از حوادث ناشی از آن مدتی است در اولویت‌های جمعیت هلال احمر قرار گرفته‌است.

او افزود: پس از کنفرانس جهانی تغییرات اقلیمی در گلاسکو اسکاتلند در سال گذشته، امسال این نشست بزرگ بین‌المللی در شرم الشیخ مصر برگزار می‌شود و وزیر اجتماعی همبستگی این کشور پیش از این از جمعیت هلال احمر ایران خواسته بود تجربیات این جمعیت در دو بخش پاسخگویی و پیشگیری از خشکسالی و سیل‌های با منشأ تغییر اقلیم، تدوین و به عنوان راهکارهای عملی و منطقه‌ای در اختیار سران کشورهای جهان در نشست شرم‌الشیخ قرار گیرد.

کولیوند ادامه داد: انتظار است که در داخل کشور نیز مشارکت و تعامل بیشتری برای پیشگیری از سانحه سیل و بحران خشکسالی با جمعیت هلال احمر شکل بگیرد.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر با اجرای طرح‌هایی چون «نذرآب» در تابستان هرسال می‌کوشد متاثرین از خشکسالی در مناطق کم‌برخوردار کشور را یاری کند و امسال نیز این طرح با تمرکز بر تأمین آب شرب سالم و پایدار برای روستاهای درگیر تنش آبی برگزار خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: هلال احمر کشور ظرفیت انتقال تجارب بین‌المللی در پیشگیری از سیل‌های مخرب خارج از فصول بارش را با اتکا به تجربیات خود و شرکای بین‌المللی اش دارد و از تعامل و همکاری دستگاه‌های مسئول در کشور برای پیشگیری و افزایش آمادگی در برابر این سوانح استقبال می‌کند.

گفتنی‌است؛ پس از عدم تحقق انتظارات فعالان محیط زیست و سران کشورهای بیشتر آسیب‌دیده از گرم شدن زمین در نشست جهانی COP26 که آبان امسال در گلاسکو اسکاتلند برگزار شد؛ اکنون چشم جهان به بندر شرم شیخ در مصر است. میزبانان کنفرانس شرم‌الشیخ تلاش می‌کنند حضور نهادهای مردمی را بیشتر و تجربیات جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال احمر را مدنظر قرار دهند. COP27 قرار است از ۷ تا ۱۸ نوامبر ۲۰۲۲ مصادف با ۱۶ تا ۲۷ آبان ۱۴۰۱ برگزار شود.منبع

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.